Krimi

Kauza Stoka nekončí. Kriminalisté mají dalších devět obviněných

Případ Stoka, do kterého byli zapleteni brněnští politici, není u konce. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu teď obvinili dalších devět lidí z korupce. Případ spojuje s hlavní větví kauzy Stoka jeden obviněný. Podobných menších větví prý bude ještě několik.

Velkou Stoku policisté vyčistili a do těch malých se teď pouštějí. Hlavní organizátory poslala soudkyně před měsícem do vězení. Nejvyšší trest devět a půl roku dostal údajný šéf party korupčníků bývalý místostarosta Jiří Švachula.

Kriminalisté řeší případ jako jednu velkou skládačku a teď se pouštějí do menších dílků. Řada obviněných měla totiž ještě svoje vedlejší kšefty. Teď přichází na řadu Stoka číslo dvě.

Související obsah

"Obvinění měli ovlivňovat státní zakázky malého rozsahu jedné státní organizace působící v Jihomoravském kraji a kraji Vysočina a jedné právnické osoby sídlící v Brně," prohlásil Jaroslav Ibehej, mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu.

Princip je stejný jako v hlavní větvi kauzy, jen se hrálo o podstatně menší částky. Obvinění ovlivnili podle policie desítky zakázek malého rozsahu a pobírali za to od spřátelených firem přesně stanovená procenta jako úplatek. "Zakázky byly zadávány v souvislostí s údržbou a úklidem těchto objektů," dodal Ibehej.

Policisté obvinili devět lidí a jednu firmu ze zločinu zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Čtyři obvinění se budou navíc zpovídat i z přijetí úplatku. Podle kriminalistů případ Stokou číslo dva ještě nekončí. Hlavní kauza může mít až deset vedlejších větví, které spojují jména jednotlivých obviněných.

Rozsudek v korupční kauze Stoka se odkládá. Objevily se nové důkazy:

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz