Naše Česko

Školy mají problém s nedostatkem počítačů. Pomoci má speciální projekt

V Česku přibývá rodin, které si nemůžou dovolit kupovat dětem učební pomůcky a problémy rostou spolu s nimi. Ty starší už totiž potřebují ke studiu hlavně počítače. A právě jim začal už během covidu pomáhat projekt Počítače dětem. Letošním cílem projektu je dostat víc výkonné techniky i do škol.

Vybraným dětem projekt Počítače dětem usnadnil život. Dobrovolníci jim notebooky a stolní počítače přivezli až domů. Letos se pomoci dočkají školy. "Na jednu školu je potřeba vybavit učebnu o třiceti počítačích, to jde udělat ze starší techniky. Škol, které teď mají zvýšený zájem, je asi 500," prohlásil Robert Novotný, ředitel společnosti Mironet.

I vy můžete pomoci. Pokud doma máte použitou nepotřebnou techniku, jednoduše ji darujte. "Podařilo se nám vybudovat infrastrukturu skládající se z renovačního centra, tam zachraňujeme techniku, která by jinak skončila jako elektroodpad. Máme 25 sběrných míst," doplnil Novotný.

Do pomoci se zapojila i Smíchovská střední průmyslová škola a gymnázium (SSPŠ). Ta má špičkově vybavené počítačové učebny a díky tomu i nadané studenty. A právě oni ve chvíli, kdy jiné školy dostanou techniku, fungují jako lektoři.

Související obsah

"Chodíme do základních škol, kde pořádáme přednášky pro studenty, a také poskytujeme technickou podporu učitelům," řekl Michal Hejduk, student 2. ročníku SSPŠ.

"Bohužel stále ještě v dnešní době je mnoho škol, které nemají dostatečnou výpočetní techniku, proto jsem velmi rád, že tento projekt vznikl," uvedl Radko Sáblík, ředitel SSPŠ.

"Je tady celá řada talentovaných dětí, které by se chtěly vzdělávat na obor jako kameraman, fotograf, programátor," komentuje situaci Novotný. A právě i k nim domů poputují ty nejvýkonnější darované počítače. Díky projektu už technika za více než 40 milionů korun pomohla zhruba šesti tisícům dětí.

Pokud i vy chcete pomáhat, více informací najdete na www.pocitacedetem.cz.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz