Domácí

Karel Řehka převzal armádu do svých rukou. Jeho prioritou je modernizace

Česko má nového náčelníka generálního štábu Armády České republiky. Od čtvrtka je ve funkci Karel Řehka, brigádní generál a bývalý ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost. Jeho prioritou je především modernizace a okamžitá bojeschopnost armády.

Karel Řehka oficiálně převzal Armádu České republiky do svých rukou. Už první den ve své funkci stihl způsobit lehké pozdvižení. "Pane generále, vy jste mě tady nechal. A to jste sliboval, že tady budete stát po mém boku," vyčetla mu ministryně obrany Jana Černochová (ODS).

Brigádní generál má odsloužených více než 20 let v ozbrojených silách a prošel řadou funkcí od velitele skupiny speciálního průzkumu až po ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Související obsah

​Funkci náčelníka generálního štábu Karel Řehka převzal na pražském Vítkově od armádního generála Aleše Opaty. "Je na co navazovat. Určitě spousta věcí běží a je potřeba v tom pokračovat. Je potřeba dodělat klíčové modernizační projekty armády," vyjádřil se Řehka.

Modernizace je pro nového náčelníka prioritou, a to zejména v kybernetickém prostoru. "My se nezastavíme na tom, že doděláme modernizaci. Musíme být schopni působit v kyberprostoru, informačním prostředí, v doméně vesmír a tak dále," prohlásil.

Dosavadní plány armády podle Řehky může ale zkomplikovat dramaticky se měnící bezpečnostní situace v Evropě. "Určitě se to dotkne i těch našich rozvojových plánů. Budu dělat všechno pro to, abych byl platný náčelník generálního štábu," dodal.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz