Krimi

Neobvyklý pokus o vraždu. Muž na ulici bodnul mladíka, kterého neznal

Liberečtí kriminalisté řeší podivný případ pokusu o vraždu bez motivu. Muž v České Lípě na ulici bezdůvodně zaútočil na 28letého muže. Oběma rukama se mu vší silou 36letý útočník snažil zasadit ránu nožem do srdce. Oběť od smrti zachránily reflexivně zvednuté ruce a následný útěk.

V Poříční ulici v České Lípě se v neděli okolo půl čtvrté odpoledne míjeli dva muži. Jeden spěchal do práce, druhý měl jiný plán. V ruce třímal nůž s 15centimetrovou čepelí. Rozpřáhnul se a vší silou chtěl vytipované oběti zasadit smrtící ránu.

"Útočník nůž svíral oběma rukama, aby zvýšil razanci bodnutí. Mířil své oběti přitom přímo na srdce," řekla policejní mluvčí Ivana Baláková. Mladšího z dvojice zachránilo jen to, že v leknutí zvedl ruku. Hluboká bodná ráda tak skončila těsně nad srdcem.

Související obsah

Zraněný mladík ve snaze zachránit si život zběsile utíkal domů, kde zkolaboval. Naštěstí tam byla jeho přítelkyně, která ihned přivolala záchranáře. Policii zavolala skupinka teenagerů, která incident viděla. "Útočníka jsme zadrželi 20 minut po incidentu," přidala Baláková.

Kriminalisty zaráží fakt, že muž k útoku neměl sebemenší důvod. Se zraněným se neznal a nestihli si ani promluvit. Muž se obrnil hradbou mlčení a od svého zadržení nepromluvil. Motiv útoku stále chybí. Teď mu za pokus o vraždu hrozí až 18 let za mřížemi.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz