Domácí

Bouřky napáchaly spoustu škod. Řadu domácností připravily o proud

Páteční bouřky napáchaly na řadě míst v České republice velké škody. Hasiči vyjížděli ke stovkám popadaných stromů. Některé z nich na řadě míst přerušily dodávku elektřiny. Časy oprav se často nedají odhadnout. Domácnosti tak část prvního prázdninového víkendu stráví bez elektřiny.

Společnost ČEZ hlásila v sobotu dopoledne výpadek elektřiny v Českém Těšíně a jeho okolí. Zpět pod proudem by měla být oblast okolo 12. hodiny. Další výpadky hlásila města Český Brod, Hradec Králové a Černožice, Pecka a Smiřice. Čas opravy si společnost v dopoledních hodinách netroufala odhadovat.

Další výpadky hlásí podle společnosti EG.D v okrese České Budějovice, Břeclav a Hodonín. Dále pak v okrese Žďár nad Sázavou. Ani v těchto místech distributor elektřiny neodhadl, kdy bude síť znovu fungovat.

Zásahy hasičů

Hasiči v důsledků pátečních dešťů vyjížděli ke stovkám událostí. Například v Královéhradeckém kraji jich bylo 112. Jen technických pomocí po bouřce bylo 80, z toho 40 na Trutnovsku. V Jihomoravském kraji pak pomáhali převážně na Břeclavsku a Hodonínsku, a to hlavně ve Valticích, kde zasahovali 12krát.

Živel řádil i v Moravskoslezském kraji, kde hasiči mezi 17. a 22. hodinou vyjížděli k 58 událostem. Převážně se jednalo o popadané stromy a čerpání vody ze sklepů. V Českém Těšíně pak pomáhali u rodinného domu, kterému vítr strhl střechu.

V Oldřichovicích na Třinecku dokonce hořelo. Střechu domu tam krátce před půlnocí zasáhl blesk, od kterého se požár přenesl do okolí komína. "Jednotky musely v průběhu zásahu rozebrat část podlahy i střechy domu. Požár byl zlikvidován přibližně za hodinu po ohlášení, hasiči následně střechu zakryli plachtou. Škoda způsobena požárem byla předběžně vyčíslena na 400 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn," uvedli hasiči.

Související obsah

​Auta pod stromy

Stromy na některých místech padaly i na zaparkované automobily. V Českém Těšíně poškodil pád jednoho z nich střechu a čelní sklo zaparkovaného auta. Odstranit se ho podařilo až hasičům s motorovou pilou.

Během večerního bouřkového řádění spadl strom i na auto ženy v Karolince na Vsetínsku. Ta to i sama přišla hasičům nahlásit. Vzrostlá dřevina jejímu vozidlu poškodila čelní sklo.

Předpověď

Po týdnu plném bouřek očekává Český hydrometeorologický ústav klidný víkend. Nejvyšší denní teploty se budou v sobotu pohybovat mezi 22 až 26 stupni Celsia. V neděli pak od 26 do 30 stupňů Celsia.

Na některých místech padaly až sedmicentimetrové kroupy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz