Domácí

Podvodníci se vydávají za známou nadaci. Snaží se z lidí vylákat peníze

Nadace Dobrý anděl, se kterou televize Nova dlouhodobě spolupracuje, podává trestní oznámení na neznámé pachatele, kteří se vydávají za pracovníky nadace a podvodem se snaží z lidí vymámit peníze. Buď se snaží prodat charitativní předměty, anebo tvrdí, že peníze akutně potřebují k léčbě postiženého dítěte.

Nadace Dobrý anděl už téměř jedenáct let pomáhá rodinám, které zasáhlo vážné onemocnění. Teď se ale někdo snaží zneužít jejich dobré jméno k vlastnímu obohacení. "Je to zhruba měsíc a půl, kdy se nám začali ozývat dárci, kteří se setkali s podvodným jednáním. Vždycky se jedná o telefonické hovory, kde volající se představuje jménem nadace Dobrý anděl," řekla Šárka Procházková, ředitelka nadace.

"Desítky lidí si stěžovaly na to, že je někdo oslovil, aby zaslal příspěvek na nemocné děti výměnou za korálky anebo šperky," doplnila Helena Kriglová, specialistka pomoci v nadaci Dobrý anděl.

Související obsah

Lidem prý volá z pevné linky nervózní mladá žena, která se je snaží přesvědčit, aby si šperky nechali zaslat na dobírku. "Já jsem se jí ptal, proč to musíme udělat na dobírku. Najednou mi trošku připadalo, jak když se sesypala, takže tam potom vstoupil, mně to přišlo jako supervisor call cetra, a ten mě tedy opakovaně přesvědčoval, že to je v pořádku," prozradil televizi Nova Vojtěch Trdlikát, kterého podvodníci kontaktovali.

Kromě prodeje šperků se tým minimálně o dvou lidech snaží peníze vymámit i hraním na city. "Žádá mimořádné příspěvky buď na nemocné děti, anebo seniory. Jedná se o neskutečný emocionální nátlak. Proto jsme se opravdu rozhodli obrátit na policii," dodala Procházková. Nadace upozorňuje, že příspěvky přijímá vždy pouze na jeden transparentní účet, a to 8001008/5500.

niká, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz