Zahraničí

Velké pátrání na Slovensku. V okolí řeky se ztratilo dvouleté dítě

Velké pátrání na Slovensku. V okolí řeky se ztratilo dvouleté dítě
Chlapce hledají psovodi i potápěči Zdroj: Horská záchranná služba Slovensko

Obec Lemešany ve slovenském okrese Prešov zmobilizovala pátrání po dvouletém chlapci. Ten se ztratil v pátek v okolí řeky Torysy. Tam se byl spolu se svými příbuznými a dalšími 50 lidmi z osady vykoupat. Pátrali po něm potápěči i psovodi. Stále není jasné, co se s malým Demirem stalo.

Slovenskou obcí Lemešany otřáslo zmizení dvouletého Demira. Ten se šel v pátek s rodinou a dalšími 50 lidmi z osady vykoupat do řeky. Poté, co z něj jeho strýc na chvilku spustil oči, zmizel.

Jednou z možností je, že se chlapeček utopil v řece, pracuje se však i s dalšími verzemi. Například s tou, že se Demir vydal domů a po cestě se ztratil v křovinách. Podle webu tvnoviny.sk je však také možné, že bylo dítě uneseno. "I malé děti už říkaly, že tu chodí nějaký motorkář a uspokojuje se na malých dětech," řekl otec malého Demira.

Související obsah

"Pátrání se zúčastnilo šest psovodů horské záchranné služby, kteří prohledávali okolí řeky. Po příjezdu kolegů z Hasičského záchranného sboru Humenné pokračovalo pátrání z lodi. Pátrání bylo bohužel neúspěšné a dítě se zatím nepodařilo najít," napsala v sobotu na facebooku slovenská horská záchranná služba.

V České republice se ve čtvrtek staly u vody dvě obrovské tragédie. V dopoledních hodinách se v Louňovicích utopilo batole, které nedokázali záchranáři oživit. Později pak na Karvinsku, kde v jezeře Vrbice utonul starší chlapec.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz