Zahraničí

V Alpách se utrhl ledovec. Počet obětí stoupl na šest, další lidé se pohřešují

V italských Alpách se v neděli odpoledne utrhl ledovec. Podle dostupných informací zatím přišlo o život šest lidí. Nejméně 15 dalších lidí má být stále zasypáno. Záchranáři se je snaží co nejrychleji vyprostit. Co způsobilo utržení ledovce, se zatím neví.

Zatím šest obětí si vyžádal sesuv ledovce na hoře Marmolada v italských Alpách. Podle italské státní televize RAI se okamžitě aktivizovaly všechny horské záchranné stanice. Na místo dorazilo pět záchranářských vrtulníků a psovodi, kteří pátrají po dalších zasypaných.

Několika svědkům se podařilo sesuv natočit. Video umístili na sociální sítě. "Přede mnou spadl kus Marmolady. Tohle horko není dobré," píše jeden ze svědků. 

Související obsah

Italská zpravodajská agentura ANSA uvádí, že na místě je zatím osm zraněných. Fabrizio Curcio, vedoucí oddělení civilní obrany, pro agenturu uvedl, že zatím nelze jednoznačně určit, co přesně se stalo. 

Podle italské televize RAI v sobotu na Marmoladě naměřili nový teplotní rekord. Na hoře bylo 10°C. Podle dosavadních informací se lavina utrhla v blízkosti trasy, kterou běžně využívají turisté. Jeden z horských průvodců popsal okamžik, kdy si všiml sesuvu.

"Slyšeli jsme hlasitý zvuk, typický pro sesuv půdy, pak jsme uviděli jakousi lavinu složenou ze sněhu a ledu, která se velkou rychlostí řítila údolím, a od té chvíle jsem věděl, že se stalo něco vážného," řekl průvodce.

Lavinu se podařilo natočit z horské restaurace, která stojí nedaleko. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz