Domácí

Češi propadli měření pohybových aktivit. Naslouchají přitom radám technologií

Češi propadli měření pohybových aktivit. Naslouchají přitom radám technologií
Trénink s telefonem, ilustrační foto | Zdroj: Profimedia

Obyvatelé Česka se v posledních letech začali důkladněji starat o své zdraví. Svědčí o tom především větší míra sportu a dalších pohybových aktivit, jako je například běhání. A aby se mohli snáze kontrolovat, tak se čím dál víc obrací k technologiím.

Stále více Čechů se při měření pohybových aktivit a tréninku spoléhá na chytré technologie. Vedou především chytré telefony, hodinky a náramky. Takzvaný biohacking, jak se tomuto trendu říká, pomáhá s kontrolou výkonu a zdraví.

Více než tři čtvrtiny Čechů používají ke sledování aktivit nějakou technologii. Vychází to z průzkumu Generali České pojišťovny. Zdaleka nejpopulárnější jsou chytré telefony. Ty k biohackingu využívá 83 procent lidí, kteří s technologiemi trénují. Následují chytré hodinky (51 procent) a náramky (20 procent).

Související obsah

​Vůbec nejpopulárnější aktivitou, kterou si lidé na svých zařízeních kontrolují, je chůze. K ní se hlásí celkem 84 procent všech uživatelů těchto sledovacích aplikací. I z tohoto důvodu je jednou z nejdůležitějších funkcí počítadlo kroků, které využívá 71 procent všech uživatelů. V závěsu je potom měření vzdálenosti, které je důležité pro 56 procent lidí.

Chůze ale není jedinou aktivitou, kterou si lidé měří. Mezi sporty je například populární také jízda na kole (35 procent), běh (23 procent), fitness (20 procent) či plavání (17 procent). Kromě sportu si ale lidé měří i jiné, obecnější aktivity. Příkladem může být například úklid, venčení psa, vaření, odpočinek, a dokonce i sex.

Biohacking má na zdraví rozhodně pozitivní vliv. Čechům totiž aplikace a zařízení na měření pohybových aktivit často doporučují způsoby, jak cvičení zkvalitnit. "Průzkum v tomto ohledu ukázal, že osm z deseti respondentů tyto rady zajímají a občas se jimi i řídí. Naproti tomu 17 procent dotázaných je zcela ignoruje," řekl mluvčí Generali České pojišťovny Jan Marek.

Související obsah

​Nejdůležitějším parametrem pro výběr zařízení, se kterým bude člověk cvičit, je cena. Podle ní se rozhoduje 51 procent dotázaných. Velkou roli hraje také výdrž baterie, funkce a kompatibilita. Češi v tomto ohledu často dají na recenze, které daný výrobek hodnotí.

Naproti tomu Čechy téměř nezajímá servis, barevný displej či zda se jedná o nejnovější model. Tyto parametry končí v žebříčku popularity až úplně vespod.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz