Domácí

U Prahy hoří areál kovošrotu. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

Požár v areálu kovošrotu vypukl v úterý odpoledne na okraji Kralup nad Vltavou severně od Prahy. Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu. Při zásahu si jeden z hasičů poranil nohu.

V areálu hoří zejména plastový odpad a ačkoli kouř po 19. hodině zeslábl, stále zůstal nepříjemný. Podle hasičů jde kouř mimo Kralupy a doporučení nevětrat dostali jen obyvatelé jedné blízké vesnice.

Hasiči s ohněm bojují už od asi 17. hodiny odpoledne. Vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu a na místo přijelo 26 jednotek, což by mělo být něco přes 100 hasičů. V Kralupech jsou i jedna profesionální a tři dobrovolné jednotky z Prahy. "Pomáháme kolegům z Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje s likvidací rozsáhlého požáru v Kralupech nad Vltavou. Další jednotky z Prahy jsou připraveny na případné střídání ve večerních hodinách," sdělili krátce po 20. hodině pražští hasiči.

Související obsah

Na místě zasahovala i záchranná služba. Jeden ze zasahujících hasičů si totiž poranil nohu a skončil v nemocnici. Jinak to vypadá, že se nikomu nic nestalo. Pokud se oheň nerozšíří mimo skládku, měl by požár být beze škod. Podle obyvatel Kralup v areálu za měsíc hoří už minimálně podruhé.

Kouř stoupal vysoko k oblakům a byl vidět z velké dálky:

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz