Domácí

Komplikace při cestě do Chorvatska. Klíčový výjezd z D1 je neprůjezdný

Obrovské komplikace čekají od úterý každého, kdo jede přes Jihlavu na dovolenou na jih. Klíčový dopravní tah do Rakouska, Slovinska, Chorvatska a Itálie tam začali opravovat dělníci a výjezd z dálnice D1 je neprůjezdný. Řidiči tak musejí na zdlouhavé objížďky.

Stavební stroje na hlavním tahu na jih. Z dálnice D1 se od úterý až do října na silnici směrem na Znojmo, Vídeň, která pokračuje do Slovinska, Chorvatska a Itálie, nedostanete.

Normálně touto cestou lidé mířili na dovolené do jižní a jihovýchodní Evropy, teď nemohou. Komplikace jsou tam denně pro tisíce turistů, kteří právě o letních prázdninách místem projíždějí. Všichni musí na objížďky. Ta oficiální vede přes Větrný Jeníkov do Jihlavy a není to nic příjemného. Objízdná trasa je dlouhá 20 kilometrů a je to úzká okreska. 

Související obsah

Další možností je se Jihlavě úplně vyhnout a pokračovat dále po D1 k Brnu. Poté můžete jet buď přes Mikulov na Vídeň, nebo na Bratislavu a přes Maďarsko. Podle Ředitelství silnic a dálnic už nešlo opravy déle odkládat.  "Samozřejmě jsme nechali odjet nejsilnější prázdninový víkend," řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Komplikace a zdržení ale čekají všechny, kteří míří na jih. Na silnici mezi Jihlavou a Znojmem se opravuje třeba i ve Vílanci. Tam je střídavý provoz a kolony. Dopravní omezení jsou nebo brzy budou i na dálnici D2 u Hustopečí a Staroviček a také třeba na dálnici D5 u Zdic a Rudné.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz