Zahraničí

Za výlet do hor se bude platit. Vysoké Tatry plánují vybírat vstupné

Za vstup do chráněných oblastí slovenských Vysokých Tater se zřejmě bude platit. Kolik turisty výlet bude stát, zatím není jasné. Správa národního parku tvrdí, že peníze půjdou na ochranu tamní přírody. A turisté se mohou těšit třeba i na lepší cesty v parku.

Za výlet po nejvyšších slovenských horách už se brzy začne platit. Ochránci Tatranského národního parku chtějí za vstup do chráněných oblastí vybírat vstupné. To bude zatím dobrovolné, přesto si pořádně přilepší.

"Hory by měly být zadarmo pro všechny lidi. Ne za nějaký poplatek," domnívají se turisté. Řada z nich je ale ochotná platit.

Podle zástupců cestovek jde o dlouho plánovaný krok. A v zahraničí je vstupné do hor poměrně běžná záležitost. Podle správců parku mají peníze sloužit především k jeho zvelebování.

Související obsah

Zveřejněný ceník ale naštval budoucí novomanžele, sportovce nebo organizátory akcí. Například poplatek za pořádání závodů v národním parku dělá v přepočtu od 100 do 500 korun na osobu. Novomanželé a fotograf zaplatí za svatební fotky v přepočtu téměř 2 500 korun.

Vysoké Tatry ročně běžně navštíví statisíce turistů. Teď to vypadá, že každý, kdo se bude chtít pokochat krásou slovenského pohoří, bude muset sáhnout do peněženky. Jinak se moc daleko nedostane.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz