Domácí

Zásah u požáru v Kralupech nekončí. Někdo ho mohl založit úmyslně

Hasiči dostali pod kontrolu požár skládky v Kralupech nad Vltavou. Zaměstnával je od úterního odpoledne, na místě se vystřídaly stovky hasičů a bylo tam také velké množství techniky. Podle policie není vyloučeno, že požár někdo založil úmyslně.

Hasiči ze širokého okolí Kralup nad Vltavou mají o zábavu postaráno už třetí den. "V současné době nám na místě zasahuje 22 jednotek, z toho 10 profesionálních, 12 dobrovolných," sdělil mluvčí hasičů Tomáš Bakalář. Ve čtvrtek ráno ale ohlásili lokalizaci. 

Mohutný sloup kouře dusil okolí Kralup hlavně v úterý odpoledne. "Smrdí to, je to cítit až za Kralupy," popsal jeden z tamních obyvatel. "Doporučovali jsme občanům, aby nevětrali, aby si zavírali okna," uvedl mluvčí radnice Kralup nad Vltavou Aleš Levý.

Související obsah

Hasiči musejí plastový odpad rozhrabávat těžkou technikou a prolévat vodou. Práci mají zřejmě ještě na několik dní. Až bude hotovo, dostanou se k práci vyšetřovatelé. Ti nasadí zřejmě i psy, kteří jsou speciálně vycvičení na vyhledávání zápalných látek. 

"Vzhledem k tomu, že na stejném místě hořelo již před několika dny, nemůžeme vyloučit, že požár někdo založil úmyslně. Pracujeme ale i s verzí nedbalostního jednání," řekla mluvčí policie Barbora Schneeweissová.

"Po 14 dnech znovu, je to takové divné," myslí si tamní obyvatel. Škoda bude podle hasičů i policistů zřejmě nulová. Vypadá to, že shořel jen bezcenný odpad.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz