Domácí

Policisté kontrolují na přehradách lodě. Chytili už několik hříšníků

Na začátku letních prázdnin začali policisté ve velkém provádět kontroly plavidel, a to hlavně v okolí přehrad. Tentokrát se zaměřili na tu Dalešickou na Vysočině. A našli hned několik hříšníků.

Policisté na člunu brázdili hladinu Dalešické přehrady na Třebíčsku. Zastavili desítky plavidel a skútrů. A ne každý měl vše v pořádku. "Zjistili jsme osm přestupků, všechny jsme vyřešili uložením pokuty na místě," prohlásila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Ve třech případech šlo o rychlou a agresivní jízdu, kterou majitelé skútrů nebo malých rychlých člunů ohrožovali všechny okolo, včetně plavců. Zbylých pět hříšníků nemělo v pořádku plavební doklady. Na místě mohou vyfasovat pokutu až 2 000 korun, ve správním řízení za větší porušení plavebního řádu dokonce mohou zaplatit až 100 tisíc.

Související obsah

"V letošním roce jsme na Dalešicích už zjistili jeden přestupek, kdy byl vůdce plavidla pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška vykázala hladinu 0,8 promile," informovala mluvčí Čírtková. Kontroly přitom neprobíhají jen na vodě, ale i na březích a v okolí přehrad. 

Dohlížejí třeba na dodržování zákazů rozdělávání ohňů ve volné přírodě, stanování mimo vyhrazené plochy a parkování mimo vyznačená místa. Kontroly nejen na Dalešické, ale i na všech ostatních přehradách budou pokračovat celé prázdniny.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz