Domácí

Tragický konec pátrání. Policisté našli ve Vltavě tělo pohřešovaného vodáka

Tragický konec pátrání. Policisté našli ve Vltavě tělo pohřešovaného vodáka
Z Vltavy vytáhli v Českém Krumlově vodáka | Zdroj: Policie ČR

Policejní potápěči vytáhli v pátek dopoledne z Vltavy tělo mrtvého vodáka. Ten se plavil v úterý společně s dalšími čtyřmi lidmi po řece na raftu, který se převrhl v Českém Krumlově.

"Dnes dopoledne vytáhli policejní potápěči jihočeské zásahové jednotky z řeky Vltavy v centru Českého Krumlova tělo muže," informovali policisté v pátek na twitteru. Jednalo se o vodáka, který byl od úterý pohřešovaný.

Po řece se plavil s dalšími čtyřmi lidmi. V centru Českého Krumlova se jejich raft převrhl. Ostatní vodáci vyplavali v pořádku. Muže se dlouho nedařilo najít. "Potápěči prohledali na místě oba jezy, kde mohl být," sdělila policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová ve středu odpoledne. Na místě tedy hledání skončilo s tím, že se muže nepodařilo najít. "Namátkové kontroly budou pokračovat dále po proudu řeky," dodala. Během těch potápěči tělo v pátek našli.

Související obsah

Jihočeští záchranáři už v úterý varovali před sjížděním Vltavy. "Řeka je nebezpečná!" upozornili. "Nepřeceňujte své síly, voda je silný soupeř," doporučili na twitteru.

Vodáka hledali už od úterý:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz