Do lesa

Jaroslav Sapík se synem potěší všechny gurmány. Prozradili tajný rodinný recept

Šéfkuchař Jaroslav Sapík a jeho syn Pavel v pořadu Do lesa ukázali jeden ze svých receptů. Jelení tatarák je podle nich delikatesa pro skutečné gurmány. Celý postup i s receptem najdete ve videu.

Kuchař Jaroslav Sapík se synem Pavlem se rozhodli v pořadu Do lesa ukázat, jak připravují jelení tatarák. "Je to specialita Pavla, jelení maso je stejně kvalitní jako pravá svíčková. Maso ale nemeleme, proto nedochází ke tření a rozmnožování bakterií. O to je to bezpečnější," říká Jaroslav.

Přípravy a postupu se pak ujal syn Pavel, který je také šéfkuchařem. "Vždy si maso nechám zmrazit a potom, když trošičku povolí, krájím si ho na malé kostičky a nemelu ho. Přidám hořčici, trochu oleje ze sušených rajčat, přidáme i sušená rajčata samotná a kapary," vysvětluje postup. 

Související obsah

​Další na řadě jsou bylinky. "Trochu rozmarýnu a tymiánu, ideálně čerstvé. Ty nám to krásně zavoní," popisuje Pavel. Jeho táta dodává, že je směs potřeba pořádně rukama propracovat. "Pak přidáme hrubší sůl, bílý pepř, a než se bude dál dochucovat, je samozřejmě potřeba ochutnat," radí Pavel.

"Jelen sika je na tatarák skutečně úžasný," podotýká Jaroslav. Prý je to jedno z nejlepších mas vůbec. Nakonec při servírování se přidá žloutek, sýr ricotta, marinované houby, divoké kapary, čerstvá rajčata a vše se posype smaženou petrželí.

"My doma si to podáváme na bagetce, ale dá se to udělat i na klasické topince. Musíte ale ohlídat, aby česnek nepřebil chuť masa," uzavírá Jaroslav Sapík. Zvěřinu z jelena siky přímo od myslivců seženete nejsnadněji od začátku července do konce ledna, jak na to, zjistíte na těchto stránkách.

Tatarák z jelena siky - recept | Zdroj: TN LIVE
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz