Ekonomika

Jurečka chce zvyšovat daně. Čtenáři TN.cz na to mají jasnou odpověď

Jurečka chce zvyšovat daně. Čtenáři TN.cz na to mají jasnou odpověď
Marian Jurečka | Zdroj: TV Nova

Čechům se nelíbí dosavadní postup vlády Petra Fialy (ODS) v boji s drahotou a s ní spojenou vzrůstající chudobou. A nenadchl je ani návrh ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL), který kabinetu navrhne zvýšení daní lidem s vyššími příjmy. Jak ukázala anketa mezi čtenáři TN.cz, jsou většinou proti.

Ministr práce Marian Jurečka tvrdí, že našel lék na extrémní zdražování. Chudším lidem by podle něj mohlo pomoct alespoň dočasné zvýšení daní těm, kteří vydělávají více. V sobotu to řekl deníku Právo.

"Solidaritu, která by nyní měla být namístě, bychom měli vyžadovat nejenom od právnických osob a podnikatelských subjektů. I my, lidé, kteří máme vyšší příjmy, bychom mohli mít nějakou míru solidarity," uvedl s tím, že progresivní zdanění bude navrhovat vládě.

Lidem se ale nápad nezamlouvá, vyplynulo z ankety TN.cz. Celkem v ní k nedělnímu večeru hlasovalo 3 813 čtenářů, z toho 65 procent bylo proti. Palec nahoru by Jurečkovi dalo jen 35 procent respondentů.

Související obsah

Vlnu emocí vzbudil ministr i na facebooku. "Bohatým bral a chudým mával. Heslo naší vlády," vzkázal Jurečkovi Jaroslav. "Kdybych se měl narodit do této zatracené doby za vládnutí těchto zločinců z koalice SPOLU, tak se jako novorozenec raději oběsím na pupeční šňůře, protože už i novorozenci mají na krku dluhy, aniž by to ještě kdokoliv z nich tušil," napsal Jirka.

Výsledky ankety o návrhu Mariana Jurečky zvýšit daně (10. 7. 2022) | Zdroj: TN.cz

Jurečka vysvětlil, proč nechce chudým Čechům přidat peníze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz