Zahraničí

Dovolená v Řecku se proměnila v dlouhý boj o život. Ivana zachránila hračka

Dovolená v Řecku se proměnila v dlouhý boj o život. Ivana zachránila hračka
Zachráněný muž z Řecka | Zdroj: se svolením Anastasie Halkiaové

Ohromné štěstí v neštěstí měl mladý muž na dovolené v Řecku. 30letý Ivan si šel s kamarády zaplavat do moře, ale nakonec musel 18 hodin bojovat o život. Život mu zachránila jen obrovská náhoda a dětská hračka.

Tři kamarádi ze Severní Makedonie se v sobotu během své dovolené na řeckém poloostrově Chalkidiki rozhodli vykoupat v moři. Voda byla v tu dobu hodně rozbouřená a v oblasti byly velmi silné proudy, takže se mladíci velmi rychle dostali do problémů.

Nejmladší z mužů (25) byl po pár minutách nalezen a zachráněn, po dalším muži (28) záchranáři dosud pátrají, ale naděje na jeho záchranu postupně klesají. Teoreticky by ale mohl mít podobné štěstí jako nejstarší z mužů, 30letý Ivan Geogorfki. Příběh tří mužů přinesl řecký web Voria.gr.

Související obsah

​Ivan totiž během svého putování v moři narazil na kožený balón, kterého se mohl držet a zůstat tak nad hladinou. Míč se na 18 hodin stal jeho nejlepším přítelem a zřejmě mu zachránil život.

O jeho osudu se rozhodlo už dávno

Řecká média během krátké doby vypátrala, kde se osudný míč v moři vzal. Podle všeho se na konci června ztratil na pláži na ostrově Lémnos. Ztratily ho tam dvě malé děti, 6letý Thanos a 11letý Tryfon ze Soluně, které tam byly se svými rodiči na letní dovolené.

Míč se během dětské hry dostal do moře a proudy ho rychle odnášely pryč. Jeden plavec se ho prý pokoušel chytit, ale nepodařilo se mu to. Nevědomky tak zřejmě rozhodl o Ivanově osudu. Fotografii míče zveřejnila starostka Anastasia Halkiaová a následně ho poznala matka dětí.

Osudný míč | Zdroj: se svolením Anastasie Halkiaové

​Řekům osud muže připomíná film Trosečník. Hlavní postava, kterou ztvárnil herec Tom Hanks, ve filmu totiž zůstane na opuštěném ostrově a jeho jediným "přítelem" je právě míč.

Problémy v Řecku potkaly také Čechy, kteří uvízli na jednom z ostrovů. Podívejte se, jak události na místě popsal jeden cestující:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz