Tipy na výlet

Od Polívky po Janžurovou. Tyto divadelní scény vás v létě dostanou

Přestože většina divadel o prázdninách utichne a jejich jeviště zejí prázdnotou, mnoho z nich přesune svá představení na letní scény. Ani během sezóny dovolených tak lidé nemusí kulturně strádat. Podívejte se na přehled několika pražských divadelních scén, které rozhodně stojí za to navštívit.

Po několika letech koronavirové nejistoty se mnoho divadel rozhodlo svá představení nepřerušit a připojit se k oblíbenému trendu letních scén. Již tradičně to jsou Letní shakespearovské slavnosti, díky nimž každý rok kulturně ožívá Pražský hrad.

Mezi další divadelní scény, které hrají přes léto, patří i Městská divadla pražská, Studio DVA na Vyšehradě a Výstavišti Holešovice, Divadlo Kalich, Divadlo Ungelt, Letní scéna Harfa, divadlo Járy Cimrmana a Divadlo v Celetné. Kulturou ožívá i ostrov Kampa díky letní scéně tamního musea.

Související obsah

Letní shakespearovské slavnosti

Nejstarší divadelní přehlídka pod širým nebem se odehrává na Pražském hradě a také na nádvoří Hudební a taneční fakulty AMU na Malé Straně. Vznik oblíbeného festivalu inicioval sám Václav Havel.

Diváci se letos mohou těšit na premiéru Macbetha a Snu noci svatojánské. Mezi další představení, která na jevišti ožijí, jsou Bouře, Zimní pohádka, Hamlet, Veselé paničky windsorské a Zkrocení zlé ženy. Derniéra čeká představení Mnoho povyku pro nic.

Související obsah

Herci, které diváci spatří v inscenacích dramatika Williama Shakespeara, jsou například Bolek Polívka, Simona Stašová, David Prachař, Martin Hofmann, Veronika Arichteva, Eva Burešová a Hynek Čermák. Ceny vstupenek se pohybují od 290 do 1 190 korun.

Letní scéna Studia DVA

Na představení Studia DVA mohou diváci zamířit na Vyšehrad nebo Výstaviště Holešovice, vyrazit lze i kousek za Prahu do Tvrze Divice. Studio DVA uvádí hry jako Starci na chmelu, Tři grácie z umakartu, Vzpomínky zůstanou, Poprask na laguně nebo Duety.

Diváci uvidí herce Filipa Blažka, Zlatu Adamovskou, Evu Holubovou, Boba Klepla, Kryštofa Hádka nebo Moniku Absolonovou. Ceny vstupenek se pohybují kolem 500 až 1 500 korun.

Související obsah

Letní scéna Musea Kampa

Na oblíbeném pražském ostrově na letní scéně ožijí tři životopisná představení, a to Meda, Werich a Marta. Hvězdně obsazené inscenace jsou mnohdy zhudebněné, a proto představení doprovází housle, saxofony nebo klavír.

V muzikálu Marta uvidíte život Marty Kubišové, kterou ztvární herečka Hana Holišová nebo Berenika Kohoutová. Muzikál doprovází písně Marty Kubišové, ale i Václava Neckáře nebo Karla Gotta. Jana Wericha předvádí Vojtěch Kotek a Václav Kopta nebo Jan Nedbal s Janem Vápeníkem. Vstupenky na představení stojí od 690 korun až po VIP lístky za 2 990 korun.

Letní scéna Divadla Ungelt

Divadlo Ungelt v létě hraje na hradčanském Novém Světě. Divadlo ze svého repertoáru uvádí hry Cesta k vodopádům, Deštivé dny, Dobrou noc, mami, Drobečky z perníku nebo Housle.

Související obsah

Na jevišti uvidíte například Jiřího Langmajera, Richarda Krajča, Davida Švehlíka, Taťjanu Medveckou, Lucii Štěpánkovou, Simonu Stašovou a Pavla Lišku. Ceny vstupenek na představení se pohybují v intervalu od 550 korun do 850 korun.

Letní scéna Harfa

Během celých prázdnin běží představení i na Letní scéně Harfa. Diváky čekají inscenace her A do pyžam!, Caveman, Perfect Days, Ani o den dýl, Drobečky z perníku a Vězeň na Druhé Avenue.

Mezi herci na této scéně budou Simona Stašová, Lukáš Langmajer, Leoš Noha, Michaela Maurerová, Marika Šoposká, Jan Dolanský a Lenka Vlasáková. Ceny lístků vyjdou zhruba na 399 až 699 korun.

Podívejte se na letošní novinky v rámci Shakespearovských slavností:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz