Zahraničí

Otec zapomněl 3leté dítě před školou. V rozpáleném autě zemřelo

Otec zapomněl 3leté dítě před školou. V rozpáleném autě zemřelo
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Na parkovišti před školou v Miami na Floridě se začátkem týdne odehrála velká tragédie. Otec, který ve vzdělávacím centru pracuje, zapomněl v autě svého tříletého syna. Až pozdě odpoledne ho jeho kolega upozornil na to, že chlapce celý den neviděl. Na záchranu už ale bylo pozdě, dítě v rozehřátém autě zemřelo.

Tragická událost se stala v pondělí před židovským vzdělávacím centrem Lubavitch v Miami Gardens. Oba rodiče tříletého chlapce v centru pracují. I v osudný den byl otec v práci, svého syna ale omylem zapomněl v autě, potvrdila tamní policie zpravodajskému webu CBS News.

Muž si dlouhé hodiny vůbec neuvědomil, že jeho syn v centru chybí. Až pozdě odpoledne ho jiný pracovník školy upozornil na to, že chlapce celý den neviděl. V tu dobu už ale bylo na záchranu pozdě. V rozpáleném autě byl chlapec nalezen bez známek života. Po převozu do nemocnice lékař mohl pouze konstatovat smrt.

"Jsme nesmírně zdrceni, že jsme v areálu vzdělávacího centra zažili nehodu, při níž předčasně zemřel tříletý syn dvou našich zaměstnanců. Tato tragédie nás velmi zasáhla. Žádná slova nemohou vystihnout smutek, který cítíme," vyjádřil se ke smutné události rabín a děkan školy Benzion Korf.

Související obsah

​Soudní lékař potvrdil, že příčinou smrti byla hypertermie, tedy přehřátí organismu. Odpolední teploty se ten den pohybovaly okolo 32 stupňů, auto se při takové cifře dokáže rozehřát na nebezpečnou teplotu poměrně rychle. "Je opravdu důležité, aby si lidé s malými dětmi uvědomili, že to, co může být pro nás venku příjemné, není příjemné pro miminko," zdůraznila ředitelka organizace Kids and Car Safety Amber Rollinsová.

"Čím je dítě mladší, tím méně je schopné regulovat svou tělesnou teplotu. Takže kojenec se přehřeje mnohem rychleji než batole, batole mnohem rychleji než teenager a tak dále. Vozidlo se chová jako skleník a velmi rychle se rozehřeje na opravdu nebezpečnou teplotu pro dítě," dodala Rollinsová.

V rámci Spojených států je Florida na druhém místě v počtu úmrtí v rozpálených autech. Minulý rok prezident Joe Biden podepsal nový zákon, který nařizuje všem novým vozidlům, aby byla vybavena výstražným systémem, který řidiče upozorní na kontrolu zadních sedadel. Podle Rollinsové ale zákon děti příliš nechrání, protože výstražné systémy, které vyžaduje, nejsou schopny rozlišit živou bytost a neživý předmět.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz