Zahraničí

V populárním zábavním parku se rozbila horská dráha. Zemřelo jedno dítě

V populárním zábavním parku se rozbila horská dráha. Zemřelo jedno dítě
V dánském zábavním parku Tivoli Friheden zemřela školačka | Zdroj: Profimedia

Prázdninový den v dánském zábavním parku Tivoli Friheden skončil pro 14letou dívku z Kodaně tragicky. Rozbila se tam horská dráha, podle ředitele parku se odlomila dvě zadní sedadla. Právě na jednom z nich měla sedět i dívka, která při nehodě zemřela. Záchranáři si také do své péče převzali 13letého chlapce se zraněnou rukou.

V zábavním parku Tivoli Friheden, který se nachází ve druhém největším dánském městě Aarhus, se ve čtvrtek po poledni stala velká tragédie. Za plného provozu se tam rozbila horská dráha Cobra. Podle prohlášení zábavního parku se ulomil zadní vozík se dvěma sedadly. Na jednom z nich měla sedět i 14letá dívka, která přišla o život.

"Příbuzní dívky již byli o všem informováni," okomentovala tragédii na svých webových stránkách východojutská policie, rodině byla podle ní nabídnuta psychologická pomoc. "Zranění jedné ruky utrpěl také 13letý chlapec, i jeho rodiče byli informováni," doplnila policie s tím, že přesnou příčinu nehody bude nyní vyšetřovat. Kromě vyslechnutí svědků bude posouzen také technický stav horské dráhy.

Související obsah

​"Park jsme okamžitě vyklidili a až do odvolání zůstane zavřený," uvedlo vedení parku. Jak policie, tak zábavní park vyzvaly veřejnost, aby s ohledem na příbuzné nesdílela na sociálních sítích ani nikde jinde fotografie a videa nehody.

Jeden ze svědků nehody deníku Aarhus Stiftstidende událost popsal. "Ozvala se velká rána a lidé křičeli. U Cobry stála maminka, která volala: Moje děti, moje děti," řekl.

Není to poprvé, kdy se během provozu horská dráha Cobra v dánském zábavním parku porouchala. Hned v roce 2008, kdy byla jako nová atrakce spuštěna, se stala podobná nehoda. Tehdy se zranili čtyři lidé.

V zábavním parku v americkém Coloradu hořel Tyrannousaurus rex (3/2018):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz