Zahraničí

Pátrací akce v moři selhala. Hledal utopeného, sám však přišel o život

Pátrací akce v moři selhala. Hledal utopeného, sám však přišel o život
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Ve středu odpoledne polští záchranáři transportovali do nemocnice vrtulníkem dva muže, kteří se topili v moři v obci Jantar v Pomořanském vojvodství. V nemocnici bohužel 32letý muž zemřel. Druhý z nich, kterému je 36 let, je hospitalizovaný ve vážném stavu.

Podle portálu Polsat News informaci o smrti jednoho z vytažených mužů potvrdila mluvčí policie v okrese Nowy Dwór Gdański Karolina Figielová s tím, že druhý muž leží ve vážném stavu v nemocnici.

Oba muži se zapojili do takzvaného živého lidského řetězu. Ten vytvořili návštěvníci pláže, když dostali informaci, že se někdo údajně topí v moři a potřebuje pomoc. Rozhodli se tedy tímto způsobem prohledat mořské dno poblíž břehu. Vysoké vlny však způsobily, že se tento lidský řetěz roztrhl.

Související obsah

​Dva lidé se z vody dostali sami, další dva se začali topit. Na pomoc museli přijet záchranáři, kteří oba muže vytáhli a na břehu resuscitovali. "Návštěvníky, kteří vytvořili lidský řetěz, možná někdo záměrně navedl a ve vodě tak nemusel být nikdo, kdo potřeboval pomoc," uvedla policie po ukončení pátrací a záchranné akce.

pem, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz