Krimi

Ordinace pro podsvětí. Lékařka měla falšovat covid testy a vymýšlet diagnózy

Protidrogová policie z Prahy vyšetřuje případ, se kterým se ještě nesetkala. Zkušená lékařka podle kriminalistů vedla v centru města cosi jako ordinaci zaměřenou na zákazníky z pražského podsvětí a narkomany. Prý jich bylo víc než 1 000 a za peníze si nechávali předepisovat opiáty nebo vypracovávat lékařské posudky. Lékařka a její čtyři komplicové si měli přijít na stovky tisíc korun.

Nenápadný dům v samém srdci Prahy. Uvnitř několik bytů, z nichž jeden z nich sloužil jako ordinace lékařky. Jenže tlak by vám tam nezměřili. "Klienty této rádoby ordinace byli především feťáci a kriminálníci z Prahy a okolí," vysvětlil kriminalista Milan Sojka.

Ordinační hodiny prý byly takřka nonstop. "Bylo zjištěno, že tuto fiktivní ordinaci navštěvovalo přes 1 000 lidí," uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Související obsah

"Občas se tady pohybovali zajímaví lidé," nastínil soused. Když někdo potřeboval rychle pořádný lomcovák, nechal si vystavit e-recept na opiáty. Dalším artiklem byly falešné covidové testy, lékařské zprávy, když se "klientovi" nechtělo k soudu, do vězení či do práce.

"Za nepravdivé lékařské zprávy měla lékařka 1 000 korun, za recepty brala 500," přiblížil Sojka. Lékařka dříve pracovala ve Fakultní nemocnici Bulovka. V roce 2018 ji vyhodili. Ordinovala totiž s více než třemi promile alkoholu.

Další její pracovní kroky vedly do věznice v Ruzyni. Tam se po čase nakonec vrátila, ovšem v poněkud jiné pozici, sedí tam ve vazbě. Pětičlennou skupinu podezřelých pomohla odhalit drobnost, která kriminalisty zároveň pobavila. Lékařka totiž do posudků na přání připisovala vysokoškolské tituly.

"Nestačili jsme se divit, jak všechny ty trosky, které známe z Václavského náměstí, jsou všichni inženýři, doktoři, magistři, profesoři filozofie," zasmál se kriminalista. Tito "vysokoškoláci" teď přišli o zdroj drog i cenných posudků. Navíc řadě z nich nemá kdo ukončit nemocenskou.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz