Zahraničí

Fatální omyl: Armáda si myslela, že útočí na islamisty, zemřely děti

Fatální omyl: Armáda si myslela, že útočí na islamisty, zemřely děti
Ilustrační obrázek | Zdroj: Profimedia

Skupinu sedmi mladých lidí zabil v sobotu večer v Togu letecký útok. Bylo jim mezi 14 až 18 lety. Ve čtvrtek se k náletu přihlásila tamní armáda, která si mladíky údajně spletla s džihádisty. Ti by se do země mohli dostat z nedaleké Burkiny Faso.

Tožská armáda se přihlásila k sobotnímu útoku, který stál za smrtí sedmi mladých lidí v prefektuře Tone. Ta se nachází blízko hranic s Burkinou Faso. Zemřelými jsou děti ve věku 14 až 18 let, uvedla agentura Reuters.

Právě z nedaleké Burkiny Faso mohou do Toga proudit teroristé. S těmi si prý armáda spletla právě skupinu dětí. "Tožské ozbrojené síly vyjadřují hlubokou lítost nad touto tragédií a znovu vyjadřují upřímnou soustrast rodinám postižených a ještě jednou přejí brzké uzdravení zraněným," uvedl podle France24 generál Dadja Maganawe.

Související obsah

Byla prý učiněna opatření, aby se podobný incident znovu neopakoval. Není však divu, že jsou vojáci v této oblasti obezřetní. V květnu tam totiž zemřelo osm jejich kolegů. Od června pak platí v severních prokuraturách výjimečný stav, a to kvůli možným útokům islamistů.

Podobné neštěstí se stalo například v roce 2017 v Egyptě. Blízko hranice s Libyí zemřela tříčlenná skupina inženýrů, která projížděla po pouštní silnici. Vojáci si je tehdy spletli s islámskými teroristy.

Ukrajinci našli v dubnu v masovém hrobě v Buči řadu zavražděných civilistů:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz