Zahraničí

Do Evropy se vrací cenzura! V Německu zakázali hit. Je prý sexistický

Na některých akcích v Německu je zakázané hraní písně Layla od dua DJ Robin a Schürze. Je prý sexistická. Mezi fanoušky to ale vyvolalo vlnu nevole.

Píseň Layla DJ Robina a písničkáře Schürze ovládla německé hitparády. Mnozí ji označují za ten pravý letní hit. Jenomže vyvolává i řadu kontroverzí, jak popsal německý zpravodajský portál DW.

Text písně, která patří do žánru Ballermann Schlager, což jsou velmi zjednodušeně řečeno hospodské odrhovačky v rytmu taneční hudby, se točí kolem návštěvy hampejzu.

Text písně | Zdroj: TN.cz

​​To se ovšem některým úřadům nelíbí. Město Würzburg oznámilo, že udělá vše pro to, aby se písnička už nikdy neobjevila na folkovém festivalu Kiliani. Mluvčí města Christian Weiss pro web Bild řekl, že na festivalu se nehrají žádné písně s "rasistickým, extremistickým či sexistickým obsahem". Festival původně vznikl na počet svatého Kiliána, svůj duchovní původ už ovšem téměř zcela pozbyl.

Související obsah

​Dalším takovým městem je Düsseldorf, které podle Bildu úspěšně zatlačilo na organizátory tamního veletrhu, aby píseň stáhl. "V každé rappové písni v Německu jsou daleko horší texty. Nikdo se kvůli tomu nerozčiluje," okomentoval DJ Robin. Podle něj jsou zákazy šílenstvím, a pokud někomu Layla přijde sexistická, tak by polovina hudební tvorby byla zakázaná.

​Zákazy vadí i některým německým politikům. Obecně se shodují, že podobné texty představují standard nevkusu a hlouposti, ovšem zákazy jsou podle nich za hranou. Ani fanoušci nejsou ze zákazů nadšení. Jak píše portál stars24, po zákazu v Bettelalm am Lugeck si fanoušci prostě píseň zazpívali sami, nepotřebovali k tomu ani hudbu.

Podívejte se na klip k písni Layla:

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz