Zahraničí

Muž zachránil z hořícího domu 4 děti. Do žhavého pekla se vrátil pro malou dívku

Jako hrdina se zachoval 25letý mladík v americké Indianě. Z hořícího domu zachránil tři děti a jejich 18letou sestru. Do ohnivého pekla se navíc znovu vrátil ještě pro šestiletou holčičku.

Pětadvacetiletý Nick Bostic z města Lafayette se v pondělí vracel pozdě v noci domů, když si cestou všiml rodinného domu, ze kterého šlehaly plameny. "Viděl jsem oheň na balkóně, tak jsem dupl na brzdu, zajel na příjezdovou cestu a vběhl dovnitř zezadu. Řval jsem: Je tam někdo?" popsal pro televizi Fox Bostic.

Nikdo se však neozýval, proto mladík vběhl do domu. V horním patře našel 18letou dívku, jedno roční dítě a dvě 13leté. Těm pomohl dostat se po schodišti ven do bezpečí. "Zeptal jsem se jich, jestli tam někdo nezůstal. Řekli mi, že je tam stále šestileté dítě," uvedl Bostic.

Související obsah

Nick však ani na minutu nezaváhal a do ohnivého pekla se pro malou dívenku znovu vrátil. Kvůli kouři však bylo špatně vidět. Vyděsila ho navíc také zvyšující se teplota. Odvahu mu však znovu dodalo, když holčičku uslyšel plakat. Poté, co ji našel, rozbil okno a spolu s dítětem vyskočil z druhého patra. Všechny děti jsou v naprostém pořádku, píše portál ABC Chicago. Bostice však zdravotníci hospitalizovali kvůli popáleninám i dalším zraněním.

V osudný den byly děti doma samy a hlídat je měla jejich dospělá sestra. Proč požár vypukl, zatím není jasné. Nick už dokonce mluvil s rodiči zachráněných. "Jejich táta řekl, že by mě rád vzal na večeři. Berou mě nyní jako člena své rodiny," přiblížil Bostic.

Podle poručíka Randyho Sherera z tamního policejního oddělení se Nick zachoval jako pravý hrdina a díky jeho hrdinskému činu zachránil mnoho životů. "Jeho obětavost během tohoto incidentu je inspirující a na mnohé zapůsobil svou odvahou, houževnatostí a neochvějným klidem tváří v tvář se postavit takovému nebezpečí," řekl Sherer.

I když se Nickovi ještě nezahojily rány, přesto uvedl, že je odhodlaný vrhnout se do dalšího hořícího domu. "Kdyby to znovu nastalo a musel bych to udělat, tak bych to udělal. Věděl jsem, co riskuji. Věděl jsem, že v příští vteřině můžu zemřít. Ale každá sekunda se počítala," uzavřel Bostic.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz