APLIKACE TN.CZ
Domácí

Exploze rozmetala dům na Prostějovsku, pod troskami našli mrtvého muže

Výbuch zdemoloval v pondělí dům v Olšanech u Prostějova a poničil i řadu okolních. Podle hasičů exploze poškodila před dvě desítky budov. Zranili se přinejmenším tři lidé, pod troskami domu záchranářské složky našli tělo mrtvého muže.

Krátce před polednem rozmetala exploze rodinný dům v Olšanech u Prostějova, který se rekonstruoval. Na místě zasahují všechny záchranné složky. Příčinu výbuchu zjišťují policisté. Zranění jsou nejméně tři lidé, do péče si je převzala záchranná služba.

"Prozatím víme o třech zraněných osobách. Zraněn byl řidič se spolujezdcem vozidla, který projížděl místem v době výbuchu, a vůz zasáhla tlaková vlna. Lehčí zranění utrpěla žena z protějšího domu," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman na twitteru. Večer policie informovala o tom, že se obavy záchranářů naplnily. "Pod troskami domu bylo nalezeno tělo muže bez známek života. Jeho totožnost ověřujeme," uvedla. 

Související obsah

​"Jedna budova je zcela zřícená, další dvě výrazně poškozené. Zhruba 20 budov má vybitá okna. Na místě máme speciální techniku, budeme spolupracovat s kynology i statikem," okomentovali zásah krátce před půl druhou odpoledne olomoučtí hasiči.

Na místě jim pomáhali moravskoslezští kolegové. "Z ostravské stanice byla na místo vyslána speciální technika - dvojice kontejnerů určených pro stabilizaci narušených budov a pátrání ve zřícených stavebních konstrukcích. Vezeme bioradar, štěrbinovou kameru i echolokátor," informoval odpoledne mluvčí Jakub Kozák.

Předběžná škoda po výbuchu domu, který měl jít v srpnu do dražby, byla vyčíslena na deset milionů korun, sdělili v pondělí v podvečer hasiči. Práce budou pokračovat i v noci.

Rozhovor poskytla také mluvčí Hasičské záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Blážová a mluvčí Policie ČR Miluše Zajícová:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz