Zahraničí

Požár v Bratislavě: Muž postřelil hasiče a zemřel. Přišlo hrozivé zjištění

Požár v Bratislavě: Muž postřelil hasiče a zemřel. Přišlo hrozivé zjištění
Požár chatky v Bratislavě se změnil v drama | Zdroj: Se souhlasem TV Markíza

Nedělní hasičský výjezd k požáru chatky v Bratislavě se ve zlomku vteřiny proměnil v drama. Majitel, který hasiče sám do hořícího objektu vpustil, na ně měl vzápětí vytáhnout zbraň. A důvodem bylo zřejmě jeho velké tajemství, které hasiči náhodou odhalili. Jeden z nich skončil zraněný v nemocnici, údajného střelce nedlouho poté našli policisté mrtvého.

Když hasiči okolo osmé hodiny ranní dostali hlášení o požáru chatky v Novém Mestě, na nic nečekali a co nejrychleji přispěchali na pomoc. To ale ještě netušili, že "klasický" výjezd se změní v boj o život.

V zakouřeném obydlí je přivítal muž s krátkou střelnou zbraní. Jednoho z hasičů zasáhl dvakrát do ramene, dalšího před kulkou zachránil dýchací přístroj. Vzápětí se střelec ztratil z dohledu, informují tvnoviny.sk.

"Na místo bylo přivoláno několik hlídek Krajského ředitelství PZ v Bratislavě, které zajistily okolí místa incidentu," uvedli k případu slovenští policisté. Když na pozemek nedlouho poté vnikli, střelce už našli mrtvého. Vedle něj i zbraň.

Související obsah

​To však nebyl jediný nález, se kterým se strážci zákona museli vypořádat. Na pozemku se objevily ještě kosterní pozůstatky neznámého člověka. Právě ty mohly být podle informací TV Markíza příčinou, proč se z relativně klidného muže najednou stal agresor.

Hasiči je odhalili náhodou. Komu patří, kriminalisté zjišťují, jeden z příbuzných údajného střelce má být ale už několik dní pohřešován. Policisté se k případu vyjádřili jen velmi stroze. "Vyšetřováním dalších okolností tohoto případu se bratislavští policisté intenzivně zabývají, v souvislosti s tímto incidentem prověřujeme i možnou další trestnou činnost. Bližší informace poskytneme, jakmile to situace umožní," uvedli na sociálních sítích.

Zraněný hasič byl převezen do jedné z bratislavských nemocnic, kde se okamžitě podrobil operačnímu zákroku. Sice zůstává pod dohledem lékařů, naštěstí ale není v ohrožení života.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz