Zahraničí

Střelba na terase baru v Paříži. Jeden člověk zemřel, další čtyři jsou zranění

V severovýchodní části francouzské metropole se odehrál v pondělí pozdě večer krvavý incident. Dva muži vystoupili z auta a začali střílet na návštěvníky baru, kteří seděli na terase. Jeden člověk na místě zemřel, další čtyři lidé byli zraněni.

Podle portálu franceinfo se událost odehrála v baru na ulici Popincourt, která spadá do 11. pařížského obvodu, v pondělí kolem půl desáté večer. Pařížská policie informovala, že muži začali střílet na dva lidi sedící na terase. Jeden z hostů baru zemřel, další čtyři lidé utrpěli lehká zranění.

Francois Vauglin, starosta městské části, kde se útok odehrál, na svém twitteru upřesnil, že hostům baru se podařilo jednoho z útočníků zadržet. Následně si ho převzala policie. "Státní policie intenzivně pátrá po druhém útočníkovi. Co nejdříve bude zajištěna psychologická pomoc pro obyvatele čtvrti nebo svědky incidentu," doplnil Vauglin.

Související obsah

​"Viděli jsme přijíždět auto, z něho vystoupili dva muži se zbraní. Řekl bych, že měli samopal nebo kalašnikov. Trvalo to zhruba 20 až 30 vteřin. Hned jsem pochopil, že jde o vyřizování účtů a ostatních provozoven se to nedotkne," popsal agentuře AFP majitel blízké restaurace Antoine.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz