Zahraničí

Strach v letadle z Prahy. Muselo nouzově přistát na varšavském letišti

Na varšavském Chopinově letišti muselo v úterý odpoledne nouzově přistát letadlo Boeing 787 Dreamliner, které letělo z Prahy na Zanzibar. Na palubě byla i Češka, podle které měli cestující v letadle strach. Příčinou nouzového přistání byla údajně závada na brzdovém systému.

Letadlo polských aerolinií LO 6297 mělo ve vzduchu velké problémy. Muselo tedy ve 13:20 nouzově přistát ve Varšavě. Mohla za to porucha brzdového systému, řekl mluvčí aerolinek Krzysztof Moczulski portálu polsatnews.pl.

"Zavládl strach mezi cestujícími i mezi stevardy, pobíhali tady, měli úplně bílé obličeje," popsala TN.cz situaci jedna z cestujících. "Přistávali jsme nadvakrát, při prvním přistání dosedl, musel to znovu zvednout a po asi 15 minutách se to muselo opakovat," dodala. 

Související obsah

Žádné informace k poruše cestujícím nedali. Podle české pasažérky pravděpodobně hořel motor. "Když jsme dosedli, už tady byli hasiči, nechali nás na palubě a hasili to. Nenechali nás vyjít ven, žádný servis, žádný komfort," prohlásila. 

Dále budou cestující pokračovat náhradním letadlem. To mělo odstartovat v 16 hodin. Podle Češky se ale pasažéři dostali na jeho palubu až po 16. hodině. "Jistě budeme žádat o odškodnění," uvedla pasažérka.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz