Zahraničí

Policisté zachránili ženu z hořícího domu, sami skončili v nemocnici

Policisté zachránili ženu z hořícího domu, sami skončili v nemocnici
Policisté zachránili ženu z hořícího domu | Zdroj: Policie SR - Banskobystrický kraj

Slovenští policisté vyzdvihují hrdinství dvou strážců zákona z Jelšavy, kteří ve středu vtrhli do hořícího domu, aby zachránili starší ženu. Bezmocnou seniorku se Andree a Petrovi podařilo dostat do bezpečí, při zásahu se ale dvojice nadýchala toxického kouře. Zachránci tak sami nakonec skončili v péči lékařů.

"Do poslední tečky svým jednáním naplnili heslo ‘pomáhat a chránit‘ a s nasazením vlastního života a zdraví pomohli člověku v nouzi, aby mu zachránili život!" Těmito slovy dávají slovenští policisté najevo, jak si svých kolegů z Jelšavy v Banskobystrickém kraji váží.

O odvážném skutku strážců zákona informovali prostřednictvím sociálních sítí. Hrdiny příběhu jsou Andrea Hricová a Peter Chyla, kteří ve středu dopoledne vyjížděli k hořícímu domu.

"Po příjezdu na místo zpozorovali plameny a hustý kouř valící se z domu. Rodinnými příslušníky byli upozorněni, že v domě se stále nachází starší žena," přiblížili událost policisté.

Související obsah

​Andrea s Petrem ani vteřinu neváhali a přes plameny a hustý kouř vešli do domu, kde našli ženu, která ležela na posteli. "Okamžitě zareagovali, ženu z hořícího domu vynesli a předali záchranářům, kteří ji převezli do nemocnice," dodali strážci zákona.

Při záchraně života se však sami nadýchali škodlivého kouře, i oni tak nakonec potřebovali péči lékařů. "Rovněž museli být ošetřeni v nemocnici," sdělili policisté. Podle jejich vyjádření i přiložené fotografie se zdá, že dvojice by měla být v pořádku.

Svým skutkem si Andrea s Petrem získali sympatie řady lidí. "Vzdát hold a povýšit a odměnit. Zaslouží si to!" reagoval na příspěvek jeden z jejich nových fanoušků. "Také se připojuji a chválím takovou odvahu, neboť ne každý by byl schopen jít na vlastní pěst a zachránit někoho. Přeji paní policistce a panu policistovi ještě mnoho úspěchů v práci, a hlavně bez újmy na zdraví. Šťastné rodiny, které mají takové odvážlivce," přidala se Naďa.

O odvaze dvou policistů už informovala i média. Jejich příběh sdílely třeba topky.sk nebo slovenský portál reporter24.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz