Naše Česko

Na polích dozrává cibule. Při samosběru můžete pořádně ušetřit

Oblíbeným způsobem, jak pořídit levněji ovoce nebo zeleninu, jsou samosběry. Vlastníma rukama si můžete nasbírat mnoho plodin. Teď dozrává cibule a lidé za ní míří třeba na Olomoucko.

Pole v Blatci aktuálně připomíná spíš vyprahlou poušť. Ožilo ale pár minut po druhé hodině, kdy začal samosběr cibule. Pan Vlček se rozhodl po úspěchu s česnekem zpřístupnit sběračům i svá pole s cibulí.

"Samosběr máme poprvé a kilo samosběru stojí 6 korun. Před 14 dny jsme měli samosběr česneku a na podzim bude samosběr brambor," vysvětlil zemědělec.

Související obsah

​Lidé si odtamtud vezli i desítky kilogramů cibule. Někteří část rozdají rodině a nebo jí uskladní. "Máme 97 kilo na uskladnění. Máme to na vaření, budeme prostě vařit, celá rodina," prozradili někteří sběrači.

Obzvlášť v podmínkách, jaké panovaly v sobotu, byl sběr velmi náročný. Prý se ale dlouho nezdržíte. "To je hned. Když potřebujete 30 kilo, tak to máte za 5, 10 minut," vysvětluje další sběrač.

Vlastnoručně si natrhat můžete jahody, třešně, ale třeba i levanduli. Je to levné a navíc máte jistotu, že všechno je také čerstvé.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz