Zahraničí

Spojené státy vyrábí na Ukrajině biologické zbraně, tvrdí jaderná velmoc

Spojené státy vyrábí na Ukrajině biologické zbraně, tvrdí jaderná velmoc
Kim Čong-un Zdroj: Profimedia

Další země obvinila Spojené státy americké z výroby biologických zbraní na Ukrajině. Severní Korea tak po dlouhých pěti měsících od začátku války zopakovala ruské tvrzení, které již v březnu vyvrátila OSN.

Opožděná reakce přišla v neděli ze Severní Koreje. Pět měsíců od začátku ruské invaze na Ukrajinu země ovládaná diktátorem Kim Čong-unem prohlásila, že Spojené státy americké vyrábí na území Ukrajiny biologické zbraně, uvedla Korejská centrální zpravodajská agentura.

"Podle objevených dokumentů, fotografií a důkazů Spojené státy v uplynulých 20 letech zřídily na Ukrajině 46 tajných biologických laboratoří," uvedli Severokorejci. Toto tvrzení však již v březnu ve svém prohlášení vyvrátila Organizace spojených národů.

"Dnes Spojené státy nejenže zřídily mnoho biologických laboratoří v desítkách zemí a regionů včetně Ukrajiny, aniž by respektovaly mezinárodní smlouvy a dohody, ale také urychlily vývoj biochemických zbraní, které ohrožují život a bezpečnost lidstva. Většina těchto biologických laboratoří se nachází v oblastech kolem nezávislých zemí, které jsou proti USA," pokračovali Korejci.

Související obsah

To však už v březnu vyvrátila velvyslankyně USA Linda Thomasová-Greenfieldová. "Žádné takové laboratoře neexistují. Ani u ruských hranic, ani nikde jinde," řekla tehdy velvyslankyně.

Severní Korea je jednou z mála zemí, která stále podporuje Rusko. Společně s ním však v letošním roce patří mezi 15 nejméně mírumilovných států světa. Například Česká republika je osmou nejmírumilovnější zemí na světě. Nacházíme se tak těsně za Slovinskem.

Výrobu biologických zbraní na Ukrajině popřel i prezident Volodymyr Zelenskyj:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz