Ekonomika

Nákupy v Německu se pořád vyplatí. U tohoto zboží jsou cenové rozdíly největší

Drogistické zboží nebo třeba dětskou výživu je teď výhodné nakupovat v německém pohraničí. Češi žijící poblíž hranic tam jezdí nakupovat také ovoce a zeleninu. Rozdíl v cenách zjišťoval štáb TV Nova. Porovnával zboží koupené v německém Waldsassenu a v Karlových Varech.

Dvacet deka borůvek za 37 korun. To je méně než v Česku, kde za podobnou cenu pořídíte 125gramové balení. Levnější je v Německu i hroznové víno, za kilogram štáb TV Nova zaplatil přibližně 54 korun. V Česku byste za poloviční balení zaplatili stejnou cenu.

Za nákupy k našim západním sousedům jezdí mnoho Čechů žijících v pohraničí. Nebrání jim v tom ani to, že i za hranicemi zboží zdražilo. "Je to třeba o trošku dražší než to bývalo, ale furt je to kvalitnější než v Čechách," svěřili se televizi Nova nakupující.

Nejvýrazněji ušetříte v drogerii. Nákup pěti položek v Německu stál 281 korun. V Čechách o 162 korun víc. Stejný tělový krém v Čechách koupíte až o polovinu dráž.

Související obsah

​Například sprchový gel nebo deodorant koupíte v Německu až o 25 korun levněji. A za odličovací vodu štáb v Čechách zaplatil dokonce o 55 korun víc. Za litr a půl aviváže v Německu dáte 60 korun. Za stejné balení v Čechách zaplatíte o 20 korun víc.

Za osm rolí toaletního papíru dáte v Německu v přepočtu okolo 65 korun. V české drogerii zaplatíte osmdesát. Ušetřit můžete i na pěně na holení, opalovacích krémech nebo krmivu pro domácí mazlíčky.

Levnější zboží láká i maminky. "Jezdím často, jednou týdně určitě. Takovej běžnej týdenní nákup, ale hlavně jezdím pro dětský příkrmy. Jejich připravený jídla jsou rozhodně levnější než v Čechách," prozradila jedna maminka. V Česku stojí o 15 až 20 korun víc.

Rozdíl je i v ceně pohonných hmot. Zatímco v Česku stojí litr benzínu i nafty 48,90 korun, na německé čerpací stanici byl benzín za 45,90 a diesel za 49,80. Nejlevněji ale natankujete na hranicích. Za litr benzínu zde dáte 45,90 a za naftu 46,10 korun.

Němci z příhraničí jezdí nakupovat pohonné hmoty za české hranice:

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz