Experti na cestách

Tropická destinace je stále populárnější. Na tohle si tam musíte dát pozor

Popularita sopečného souostroví Maledivy stoupá. Mnohem častěji tam jezdí i Češi. Co tam čekat a čemu se vyvarovat, se věnovala další epizoda pořadu Experti na cestách.

Mohlo by se zdát, že Češi vybírají na dovolenou jen ty nejbližší destinace. "Češi ale čím dál více vyhledávají i ty exotické. A právě Maledivy z nich za poslední dva roky vyrostly určitě nejvíc. Je tam celoročně stabilní počasí, úžasné moře plné života a také mnoho možností, jak tam strávit volný čas," přibližuje Ondřej Rušikvas, provozní ředitel CK Blue Style.

Zabavit se tam podle něj můžete šnorchlováním, potápěním i rybařením. "Moře je skutečně plné života. I klienti, kteří nejsou zvyklí šnorchlovat, tak se tam nechají unést. To moře je totiž krásné, čisté, klidné a málokdy jsou tam vlny," popisuje Rušikvas s tím, že je to podle něj ideální místo na dovolenou snů. "Lidé tam často jezdí na svatební cesty, najdou se tam ale i resorty vhodné pro rodiny s dětmi," doplňuje. 

Související obsah

​Ale i v této snové destinaci musejí mít turisté oči na stopkách, letní radovánky tam nejsou zcela bez rizika. "Na Maledivách je velký příliv a odliv. Lidé musí dávat pozor i na silné proudy. Snadno je může překvapit, že odplují třeba o 20 metrů dál. Je podstatné dbát na bezpečnost zejména při šnorchlování a koupání. Nepodceňujte tu situaci, protože mořské proudy mohou být velmi silné," varuje Rušikvas.

Připojil také důležitou radu. "Pokud se ocitnete v proudu, který vás unáší, není vhodné plavat proti němu. Ale vyplavat z něj bokem, protože ten člověk se tak může dostat zpátky a nevyčerpá se," doporučuje.

Související obsah

​Tamní kuchyně je většinou zaměřená na mořské plody a ryby. Maledivy mají také dobré zázemí pro sportovce, turisté si tam navíc mohou užívat wellness. Podle Rušikvase je cenové spektrum na Maledivách široké, a tak si tam své může najít téměř každý.  

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz