Domácí

Tonoucí chlapec měl strážného anděla. Paní Simona dítě opět přivedla k životu

Tonoucí chlapec měl strážného anděla. Paní Simona dítě opět přivedla k životu
Ilustrační obrázek | Zdroj: Getty Images

Středočeští záchranáři děkují všem svědkům, kteří se ke konci minulého týdne podíleli na záchraně tonoucího chlapce z Kolínska. Jen díky jejich pohotové reakci dítě přežilo. A obrovskou zásluhu na tom má hlavně paní Simona, která chlapce resuscitovala tak dlouho, než ho přivedla k životu.

Pohotová reakce několika svědků minulý týden zachránila život chlapci na koupališti v oblasti Kolína. Středočeští hasiči všem zúčastněným poděkovali a na sociálních sítích vyzdvihovali jejich hrdinství. Speciální dík pak věnovali paní Simoně.

"Paní Simona Řezníčková byla koncem minulého týdne na koupališti na Kolínsku, když zahlédla, jak z vody vynášejí chlapce v bezvědomí. Nikdo nevěděl, jak dlouho byl pod hladinou. Simona neváhala a okamžitě začala dítě resuscitovat. Mezitím personál tamního koupaliště zavolal záchranku," přiblížili krajští záchranáři na facebooku.

Související obsah

​Na místo ihned vyrazila posádka záchranářů, lékař a vrtulník. Simona masírovala chlapcovo srdce celých sedm minut. "Zásadní bylo, že se rozhodla provádět nejen srdeční masáž, ale i umělé dýchání. Ještě před příjezdem naší posádky se jí tak podařilo chlapce probrat k životu. Naši záchranáři mu pak poskytli profesionální pomoc a vrtulníkem ho transportovali do Fakultní nemocnice v Motole," dodali záchranáři.

"Ještě tu noc se mi o tom zdálo, ve snu jsem počítala, jestli správně stlačuji hrudník," zavzpomínala v úterý na dramatický okamžik paní Simona. "Jsem šťastná, že je chlapec v pořádku," dodala.

Rodina chlapce už paní Simoně poděkovala, osobně jí přišel pochválit také lékař Robert Kučera, který na koupališti chlapce ošetřil. "Paní Simoně i všem, kteří se na záchraně chlapce podíleli, patří velké poděkování," upozornili záchranáři.

Tragédie u Sence. V bazénu u rodinného domu se utopilo batole (7/2022):

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz