Domácí

Dva měsíce po otevření zdražili vstup na Sky Bridge. Odráží to atraktivitu, brání se provozovatel

Dva měsíce po otevření zdražili vstup na Sky Bridge. Odráží to atraktivitu, brání se provozovatel
Ilustrační foto Zdroj: Profimedia

Sky Bridge 721, nejdelší visutá lávka na světě, se těší velkému zájmu návštěvníků a je tak atraktivním lákadlem Horského resortu Dolní Morava. Ani této atrakci se však nevyhnulo zdražování. Za procházku po 721 metrů dlouhém mostu pro pěší si teď připlatíte 100 korun.

Zatímco v červnu stála návštěva Sky Bridge 721 dospělého člověka 390 korun, nyní zaplatí o stovku více, tedy 490 korun. Takovou částku turisté zaplatí přímo na místě. Pokud si zájemce vstupenku koupí předem na e-shopu resortu, aktuálně ho bude stát 440 korun. Ještě v červnu přitom za nákup lístku na e-shopu zaplatil 350 korun.

Dospělým návštěvníkem provozovatelé míní všechny od 15 let výš. Ceny pro dětské odvážlivce se nemění. Přímo na místě stojí dětská vstupenka 270 korun, prostřednictvím e-shopu pak 245 korun. Zdražení vstupenek pro dospělé podle vyjádření resortu nijak nesouvisí se zvyšováním nákladů.

Související obsah

​"Generální ředitel Horského resortu Dolní Morava Martin Palán vzkazuje, že Sky Bridge 721 disponuje takovou atraktivitou, která nemá v České republice obdoby. Cena tedy odráží nejen tuto atraktivitu, ale zároveň to, že jsme uprostřed letní sezóny," uvedla pro web TN.cz marketingová manažerka resortu Jitka Kadlčíková s tím, že návštěvnost to nijak neovlivnilo.

Alespoň z reakcí řady komentujících na facebooku je však patrné, že cena je již příliš vysoká a to je od návštěvy odrazuje. "Nevadí, že to hyzdí přírodu, ale hlavně, že to sype," poznamenal ironicky uživatel Patrik. "Také jsem to místo navštívila, je to opravdu hrůza, co člověk dokáže – zničit kus přírody a vytvořit továrnu na peníze," uvedla uživatelka Dana. "Jako za tohle dát takové prachy? Ani omylem," doplnil uživatel Luděk.

Podívejte se na reportáž TV Nova z května. k příležitosti otevření mostu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz