Zahraničí

Japonsko trápí agresivní makakové. Útočí na lidi a nedají se pochytat

Skupina agresivních makaků zranila v Japonsku už téměř 50 lidí. Tyto malé opice začaly v posledních týdnech terorizovat město Jamaguči na ostrově Honšú. Zaměřují se hlavně na děti a starší lidi. V posledních dnech se prý ale už odvážily i na dospělé muže.

Pohled z okna teď ve městě Jamaguči děsí každého. Makak si vyhlíží svou další oběť. Způsob, jakým opice útočí, ještě odborníci neviděli. Makak se nebojí vtrhnout až do domu, úřady proto doporučují obyvatelům, aby vůbec neotevírali okna a zamykali dveře.

"Nedávno jsme slyšeli o případech, kdy se opice přilepila na nohu člověka, a jakmile se jí tato osoba pokusí sundat, tak se zakousne. To je velmi neobvyklý jev. Ještě nikdy nepřišly až do takhle obydlené oblasti a nenapadly tolik lidí," uvedl Masato Saito z jamagučské radnice.

Nejčastějšími obětmi jsou malé děti. Makak je velký asi jako tříleté dítě, má ale daleko větší sílu. Po několika útocích na jednotlivce přišla hlavní akce, makakové se vloupali do školky. Vychovatelky to odnesly s ošklivými škrábanci. Na útok opice dlouho nezapomene ani matka, které se zvíře přijíždějící na motorce pokusilo odvléct a ukrást dítě.

Související obsah

"Zrovna jsem vysávala, když jsem slyšela své dítě plakat, tak jsem se otočila a viděla, jak ji opice chytila ​​za nohy, zatímco si hrála na podlaze. Vypadalo to, jako by se ji snažila vytáhnout ze dveří ven," popsala šokovaná žena.

Jiná skupina makaků se zase vloupala do kancelářské budovy. I přes smělost opic je ale nesmírně těžké je chytit. Když se jednoho samce podařilo ulovit, policie si oddechla, že je klid. Jenže útoky pokračovaly.

Makakové se v Japonsku letos přemnožili. Navíc je prý nezajímá jídlo, lov lidí je tak pro ně pravděpodobně pouhou zábavou. Začínají být i chytřejší, podle některých zpráv se naučili plížit se za zády a útočit až ve vhodný okamžik.

drz, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz