Domácí

Krádež dřeva přímo z lesa. Zloděj způsobil téměř 300tisícovou škodu

Krádež dřeva přímo z lesa. Zloděj způsobil téměř 300tisícovou škodu
Policisté se zabývají případem krádeže dřeva | Zdroj: Policie ČR

Policisté z Mladé Vožice se zabývají případem krádeže dřeva, která se stala někdy mezi 25. a 27. červencem v obci Pojbuky. Někdo tam odcizil 12metrové klády v celkové hodnotě téměř 273 tisíc korun.

Lesníci zoufají, že z lesů mizí dřevo. V dnešní době vysokých cen energií totiž volně ležící dřevo v lese láká mnoho procházejících. Jeden takový případ krádeže dřeva se stal v jihočeské obci Pojbuky na Táborsku.

"Zatím neznámý pachatel zamířil na volně přístupnou skládku dřeva na jednom lesním pozemku a dosud nezjištěným způsobem ukradl celkem 90 metrů krychlových vytěžené smrkové kulatiny o délce téměř 12 metrů," informovala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

Související obsah

Webu TN.cz mluvčí dále upřesnila, že dřevo bylo na místě skladováno od začátku července, kdy začala jeho těžba. "K odvozu dřeva v takovém množství bylo zapotřebí použít odhadem dva kamiony," dodala mluvčí.

​Zloděj tak způsobil škodu za bezmála 273 tisíc korun. V případě jeho dopadení a prokázání viny mu za své jednání hrozí až pětiletý pobyt ve vězení.

Související obsah

​K podobnému případu došlo předminulý týden v obci Kaliště na Pelhřimovsku. Pachatel tam z volně přístupného pozemku ukradl zhruba 24 kubíků smrkové kulatiny za přibližně 40 tisíc korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz