Zajímavosti

WhatsApp spustil novou funkci! Lidé už nepřijdou o zprávy

WhatsApp spustil novou funkci! Lidé už nepřijdou o zprávy
Aplikace WhatsApp | Zdroj: Profimedia

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp spustila novou funkci, po které dlouho volali uživatelé iPhonů i mobilů se systémem Android. Díky novince už totiž nepřijdou o staré zprávy. Změna ale má několik omezení.

Aplikace WhatsApp na konci července vydala novou aktualizaci, která uživatelům výrazně usnadňuje její používání. V rámci aktualizace je nově možné převést si svou komunikaci z telefonu s operačním systémem iOS na telefon se systémem Android a naopak. O změně informoval přímo WhatsApp.

Jde o dlouho očekávanou změnu, ale přesto její provedení podle některých uživatelů není úplně ideální. Nově sice do nového telefonu můžete přenést informace o svém účtu, profilovou fotografii, individuální chaty, skupinové chaty, historii chatů, obrázky a videa. Některé věci ale převést nadále nejdou. "Historii hovorů ani vaše jméno, které se zobrazuje ostatním uživatelům, přenést nelze," varoval WhatsApp.

Související obsah

​K přenosu je navíc potřeba splnit několik podmínek. Uživatel musí mít aktualizovanou verzi operačního systému, konkrétně minimálně Android 5 a iOS 15.5. Zařízení navíc musí být nové nebo v továrním nastavení.

Nejde o jedinou změnu, kterou chatovací aplikace v poslední době představila. Nově například mohou lidé v chatu reagovat na zprávy pomocí všech dostupných emotikonů. Zatím bylo možné využít jen palec nahoru, srdíčko, emotikon "prosím" a dále smějící se, překvapený a plačící smajlík. Další změny najdete v tomto článku na TN.cz.

Pokud vám vadí, jak populární aplikace WhatsApp snižuje kvalitu fotografií a videí, které přes ni posíláte, nemusíte už zoufat. Stačí udělat jednu věc a multimédia budou vypadat stejně dobře jako ve vaší galerii. Podívejte se na videonávod:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz