Zahraničí

Prokurátor chce pro zpěvačku Shakiru osm let vězení. Kvůli daňovým únikům

Prokurátor chce pro zpěvačku Shakiru osm let vězení. Kvůli daňovým únikům
Kolumbijská zpěvačka Shakira | Zdroj: Profimedia

Kolumbijská zpěvačka Shakira skončí pravděpodobně u soudu. V letech 2012 až 2014 se ve Španělsku údajně dopustila daňových úniků ve výši 14,5 milionu eur, což je zhruba 356 milionů korun. Zpěvačka nepřistoupila na dohodu se španělskou prokuraturou a ta pro ni nyní požaduje více než osmiletý trest odnětí svobody a zároveň pokutu ve výši 23 milionů eur (přibližně 565 milionů korun).

Popová zpěvačka Shakira se v průběhu svých pobytů ve Španělsku v letech 2012 až 2014 měla dopouštět daňových úniků. Zemi tak měla připravit o 14,5 milionu eur. Zpěvačka se brání, že španělskému ministerstvu financí již nic nedluží, protože už zaplatila 14,5 milionu eur včetně pokuty ve výši tři miliony eur, upozornil list El Mundo.

Zpěvačka proto podala žádost o odvolání, soud v Barceloně ho však smetl ze stolu. Nashromáždil totiž prý dostatečné důkazy, že byla španělskou daňovou rezidentkou, jelikož v zemi v inkriminované době strávila více než 183 dní. V té době už totiž chodila s fotbalistou Gerardem Piquém, se kterým podle obžaloby pravidelně pobývala v Barceloně.

Související obsah

​Podle španělského deníku El País se Shakira mohla soudu vyhnout, pokud by využila své možnosti dohodnout se s obžalobou. "Zpěvačka ovšem tvrdí, že obžaloba používala nátlakové jednání a byla neústupná. Podle všeho tedy nakonec usedne na lavici obžalovaných," píše se v deníku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz