Zahraničí

Rusové zabili jednoho z nejbohatších Ukrajinců. Bylo to úmyslně, spekuluje se

Rusové zabili jednoho z nejbohatších Ukrajinců. Bylo to úmyslně, spekuluje se
Olexij Vadaturskyj Zdroj: Poskytnuto společností Nibulon

Při ostřelování města Mykolajiv zemřel v noci na neděli majitel zemědělské společnosti Nibulon Olexij Vadaturskyj. Jednomu z nejbohatších Ukrajinců bylo 74 let. Podle poradce ukrajinského prezidenta Mychajla Podoljaka nešlo o náhodu.

Jedna z ruských raket zasáhla v noci dům, kde zrovna Vadaturskyj byl se svou ženou Rajisou. Oba na místě zemřeli. Na sociální síti Telegram to oznámil gubernátor Mykolajivské oblasti Vitalij Kim.

"Udělal hodně pro Mykolajivskou oblast i pro Ukrajinu. Jeho přínos k rozvoji zemědělského a loďařského průmyslu a rozvoji regionu je nedocenitelný," napsal Kim. Podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského jde o obrovskou ztrátu pro celou Ukrajinu.

Podnikatele a jeho ženu zabila střela s plochou dráhou letu. Spekuluje se tedy o tom, že jej Rusové zabili úmyslně. "Smrt Olexije Vadaturského nebyla podle mého názoru nehoda, ale promyšlená a organizovaná vražda," napsal na telegramu poradce ukrajinského prezidenta Podoljak. Dokazuje to podle něj i to, že raketa zasáhla přímo jejich ložnici.

Související obsah

Vadaturskyj založil a až do své smrti vedl zemědělský podnik Nibulon. Za služby státu získal nejvyšší státní titul Hrdina Ukrajiny a jeho jmění se odhaduje na několik set milionů dolarů. Zemřel ve věku 74 let.

Při ruském ostřelování Mykolajivu v noci na neděli zároveň rakety poškodily tamní hotel, sportovní komplex, dvě školy a několik domovů. S odkazem na starostu Mykolajivu Oleksandra Senkevyče o tom informovala BBC

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz