Zahraničí

Povodeň v USA zabila desítky lidí. Těla budeme hledat ještě týdny, řekl guvernér

Už 28 lidí zemřelo při silných záplavách na východě amerického státu Kentucky. Podle tamního guvernéra počet obětí ještě poroste, záchranné týmy stále prohledávají domy v zasažených oblastech. Podle předpovědi má navíc i nadále pršet.

Příslušníci Národní gardy USA pátrají po přeživších. Řada zasažených míst je stále odříznutá od světa a záchranáři nevědí, jaká je tam situace. Nejhorší škody jsou na východě Kentucky. Řeky se vylily z břehů v Appalačském pohoří. Během dvou dnů tam spadlo až 30 centimetrů srážek. V oblasti zůstaly desítky tisíc lidí bez pomoci a také bez energie. Úsilí úřadů a také dobrovolníků se zaměřilo na ty, kteří přišli o své domovy. A to i v sousedních státech.

"První jídlo byla fazolová polévka a kukuřičný chléb. Zajistili jsme, aby kukuřičný chléb neobsahoval cukr, protože právě takový na východě Kentucky milují. Opravdu chceme lidem vykouzlit úsměv na tváři a vytvořit pohodlí, když je v jejich životě tolik nejistoty," řekl dobrovolník Dan Abrams.

Související obsah

​Guvernér Kentucky Andy Beshear informoval o naléhavé situaci na tiskové konferenci. Na sčítání obětí je podle něj zatím brzy. Jisté je, že jejich počet ještě poroste. "S hladinou vody budeme nacházet těla celé týdny, mnoho z nich voda odnesla stovky metrů. Víme, že to bude horší. A není to pro nás jen číslo. Jsou to naši sousedé. Jsou to lidé, které milujeme a na kterých nám záleží. A kteří nám budou chybět," řekl Beshear.

Guvernér dodal, že mezi desítkami obětí je zatím šest dětí. Na některých místech bleskové záplavy podle něj nepřežily celé rodiny.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz