Zahraničí

Cestovka slibovala ráj. Když Tomáš uviděl pláž, byl zděšený ze špíny

Cestovka slibovala ráj. Když Tomáš uviděl pláž, byl zděšený ze špíny
Pláž v Punta Cana Zdroj: Se svolením Tomáše Flacha

Ani vysoká cena není zárukou kvalitní dovolené. Přesvědčil se o tom i Tomáš Flach, který se svou rodinou vyrazil do Karibiku. Místo tropického ráje jej ale čekalo nepříjemné překvapení v podobě vyplavených mořských chaluh, které zcela pokryly písečné pláže.

Zatímco dovolenou v Chorvatsku turistům znepříjemňuje přeplněnost letovisek, špinavé pláže a občas nedostavěné hotely, bez problémů nejsou ani vzdálenější dovolenkové destinace. Na pobyt v tropickém ráji se těšil pan Tomáš Flach, který se s rodinou vypravil až do Dominikánské republiky.

Společnost Čedok, s níž pan Flach cestoval, v nabídce slibovala dovolenou ve velkolepém hotelu v letovisku Punta Cana. Hotel se nachází necelých 20 kilometrů od centra města přímo na pláži, kde cestovní kancelář slibovala jemný a čistý písek.

Související obsah

​​Dovolená v Karibiku však nebyla tak idylická, jak si představoval. V době, kdy tam pan Flach dorazil, totiž celé pobřeží pokrývaly hnijící chaluhy. Zaneřáděná tak byla nejen pláž, ale i moře, které od mořské vegetace chytilo ošklivou zahnědlou barvu. "Pro všechny, kdo se rozhodnou do ráje: 'Dejte si velký pozor!' " vzkazuje pan Flach.

Podle Čedoku však cestovní kancelář za zaneřáděnou pláž nenese žádnou zodpovědnost. "Je to vliv přírody, se kterým nic nenaděláme, stejně jako s počasím. Uklízení pláží si obvykle zajišťují hotely. Nebo se to v některých oblastech kvůli ochraně životního prostředí ani nedoporučuje. Navíc se situace mění podle pobřeží, přílivu a dalších vlivů. Od jiných klientů jsme podobné stížnosti nezaznamenali," vysvětlila mluvčí Čedoku Kateřina Pavlíková.

Podívejte se na fotografie z Karibiku zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz