Domácí

Meteorologové zpřísnili výstrahu! Teploty překročí až 34 °C. MAPY

Úmorná vedra budou Česko sužovat také v následujících dnech. Meteorologové navíc zpřísnili výstrahu. V některých částech země teploty překročí dokonce 34 °C.

Výstraha před velmi vysokými teplotami platí  do pátečních 21:00 pro Prahu, Středočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj. Varování je poté také v platnosti od pátečních 10:00 dopoledne do 21:00 pro Jihočeský, Jihomoravský, Olomoucký a Zlínský kraj.

Meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) předpokládají, že teploty překročí 34 °C. Právě to bude představovat obrovskou zátěž pro lidský organismus, hrozí přehřátí i dehydratace.

Související obsah

"Doporučujeme dodržovat pitný režim, zvýšit konzumaci neslazených nealkoholických nápojů, které je vhodné kombinovat s minerálními vodami. Omezit tělesnou zátěž v poledních a odpoledních hodinách. Nenechávat děti nebo zvířata na přímém slunci, zvláště v zaparkovaných autech. Nutné je věnovat také zvýšenou pozornost malým dětem, starším a nemocným lidem," radí odborníci.

Musíme se navíc připravit na to, že vysoké teploty potrápí do pátečního večera celou Českou republiku. Teploměry podle meteorologů naměří i přes 31 °C.  

Výstraha před požáry

V platnosti je také výstraha před požáry. Ta platí do odvolání pro téměř celou Českou republiku s výjimkou Moravskoslezského kraje a části Olomouckého kraje.

"Je nutné nerozdělávat oheň v přírodě, a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně. Je třeba se řídit místními vyhláškami a zákazy, které k suchu a nebezpečí požárů mohou být vydány. Dbát také na úsporné hospodaření s vodou," doporučují meteorologové.

Výstraha:

Varování před požáry Zdroj: ČHMÚ

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz