Domácí

Štěnice pokousaly děti na letním táboře na Děčínsku. Řeší to hygiena

Nepěkný suvenýr si přivezly některé děti z letního tábora v kempu na Děčínsku. V chatce totiž spolu s nimi žily i štěnice, které je pokousaly. Případem se už zabývají hygienici.

Redakci TN.cz upozornil na podmínky na letním táboře v kempu ve Starých Křečanech čtenář. Volné dny tam totiž trávil jeho 12letý syn. "Kluk odjel na tábor a posílal fotky, že je poštípaný. Říkali jsme mu, že to má asi od komárů. Měl ze začátku jen pár štípanců," popsal tatínek chlapce.

Šok však nastal po návratu hocha domů. "Byl samý bolák. Úplně jsem se zhrozil. Nikdo nás neinformoval o tom, že by to byly štěnice. Jeli jsme proto druhý den k doktorovi. Mezitím jsme vyndali jeho věci ven. Takže máme všechno v domě," doplnil čtenář s tím, že museli pokoje deratizovat.

Související obsah

Jak uvádí lékařská zpráva, kterou má TN.cz k dispozici, doktor vyhodnotil, že štípance pochází od štěnic. "Kluk psal, že to říkali zdravotnici i vedoucím na táboře, ale ti jim zakázali zdravotnici s tím otravovat. Ta jim totiž uvedla, že se jedná o poštípání od komárů," tvrdí tatínek pokousaného chlapce.

Zamořená měla být celá jedna chatka. Štěnice poštípaly tedy i další táborníky. "Syn volal, že se jim ostatní děti smějí, že mají neštovice. Takže si toho všimli i ostatní. Odpovědné osoby to nechaly bez povšimnutí," uzavřel otec.

Případem se poté začala okamžitě zabývat hygiena. "V minulém týdnu nám byl podán podnět, na jehož základě jsme ještě téhož dne provedli kontrolu dětského tábora. Byl nalezen jeden kus podezřelého členovce, který posíláme na rozbor. Výsledek zatím není znám," informovala TN.cz ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková.

Hygienici však zavedli preventivní opatření, mezitím tam totiž dorazil další turnus. "Děti byly přestěhovány do bezpečného ubytování a v areálu byla provedena ohnisková dezinfekce specializovanou firmou," doplnila Šimůnková.

Související obsah

Situaci potvrdil také pracovník agentury Pac, která tábor organizovala. "Na táboře jsem osobně, tak o této skutečnosti samozřejmě vím. Tato nepříjemná záležitost se hned po zjištění promptně řešila, jsme pod dohledem hygieničky a deratizátorů," sdělil Jan Švach z agentury.

Redakce kontaktovala také vedení samotného kempu ve Starých Křečanech. K situaci se však zatím nikdo nevyjádřil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz