Domácí

Hasiči likvidují ohniska požáru v Českém Švýcarsku. Akce komplikuje počasí

Hasičům v národním parku České Švýcarsko se dál daří zmenšovat plochu požáru. A v zásahu pokračují i vrtulníky s bambi vaky. V oblasti je stále přes 1 000 hasičů, zásah potrvá nejméně do pátku.

Během čtvrtka se hasiči zaměřují hlavně na místa v těžko dostupném terénu, kde objevují nová ohniska, například v okolí Pravčické brány a Křídelní stěny. S hašením pomáhají také vrtulníky s bambi vaky, které provádějí opakovaně masivní shozy vody na tato kritická místa. Hasiči opět zmenšili plochu požáru, podle aktuálních informací se pohybují na ploše kolem 440 hektarů.

Práci jim komplikuje počasí. Od rána se teploty pohybují nad 30 °C, podle předpovědi by měly dosáhnout až 36 °C. Proto se hasiči musí často střídat. V úmorných vedrech jim hrozí dehydratace a s ní spojené kolapsy. Na tyto situace se připravili i záchranáři, kteří jsou i ve čtvrtek na místě s modulem pro hromadná neštěstí, tedy velkokapacitním vozidlem Golem. V něm hasiči využívají klimatizované prostory, případně jim tam záchranáři poskytují lékařskou pomoc.

Související obsah

Hasiči stále mají k dispozici dostatek tekutin a také vody pro hašení. Stále očekávají, že požár uhasí během několika dnů a poté plochu předají zpět Správě národního parku České Švýcarsko.

Podle starosty Hřenska Zdeňka Pánka nejsou turisticky oblíbené soutěsky v dobrém stavu. Podívejte se na rozhovor:

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz