Domácí

Z obchodů zmizí oblíbená zmrzlina. Obsahovala příliš mnoho chemikálie

Z obchodů zmizí oblíbená zmrzlina. Obsahovala příliš mnoho chemikálie
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Distributor známé zmrzliny stahuje tuto pochoutku z regálů. Obsahuje totiž nadměrné množství chemické látky, které může lidskému zdraví uškodit.

Firma Emco z obchodů po celé republice stahuje zmrzliny značky Häagen-Dazs. Upozornily na to maloobchodní společnosti Lidl a Billa. 

"V rámci kontroly dodavatele bylo zjištěno, že v surovině použité na výrobu uvedených šarží výrobku se mohla vyskytnou látka 2-chlorethanol nepatrně překračující povolené prahové hodnoty," uvedla společnost Lidl. Tato chemikálie je při překročení limitu velmi nebezpečná a má rakovinotvorné účinky.

Posted by Lidl Česká republika on Thursday, August 4, 2022

Jde o výrobek Häagen-Dazs Belgian Chocolate 460 ml s číslem šarže 4266585, datum minimální trvanlivosti je 30. březen 2023. A dále Häagen-Dazs s příchutí Macadamia Nut Brittle 460 ml s datem minimální trvanlivosti 4. duben 2023. Zároveň se společnost Emco rozhodla stáhnout Häagen-Dasz Pralines Cream 460 ml se šarží 4271507 a datem minimální trvanlivosti 9. duben 2023. 

Související obsah

"Zákazníkům, kteří uvedené balení zakoupili, doporučujeme zakoupený výrobek nekonzumovat. Za způsobené komplikace se omlouváme," sdělila společnost Billa. Ostatních výrobků této značky se opatření netýká.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz