OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Národní finále Red Bull Half Court už tuto sobotu

Národní finále Red Bull Half Court už tuto sobotu
Zdroj: Red Bull

V sobotu 13. srpna na pražském Žižkově proběhne finále 3x3 basketbalové soutěže světového formátu za účasti nejlepšího českého basketbalisty Tomáše Satoranského.

3x3 basketbalový turnaj

Red Bull Half Court je 3x3 basketbalová soutěž, která každoročně přiláká na 15 tisíc hráčů z celého světa. Turnaj proti sobě staví vždy 3 a 3 hráče a letos se poprvé koná i v Čechách. Pravidla turnaje vycházejí z oficiálních herních pravidel FIBA pro hru 3 na 3. Herní čas každého utkání je 10 minut s maximálním skóre 21. Nejlepší týmy ze třech kvalifikací, které proběhly v České Lípě, Praze a Brně, se utkají na pražské Pražačce o postup do světového finále v Káhiře v Egyptě, které proběhne na přelomu září a října letošního roku.
 

Zdroj: Red Bull

Hvězdný ambasador

Ambasadorem prvního ročníku Red Bull Half Court v Čechách se stal nejlepší český basketbalista Tomáš Satoranský, kterému streetball není cizí. „V dětství jsem hrál několik turnajů, když se streetball u nás rozjížděl, pamatuji si turnaje na Černém Mostě a Václavském náměstí. Dokážu si představit, že po ukončení své profesionální kariéry si nějaký takový turnaj zahraju,“ říká Tomáš Satoranský, který na národním finále nebude chybět.

Zrenovované hřiště

Stejně jako minulé ročníky v jiných zemích, i v Čechách turnaj doprovází renovace basketbalového hřiště. Nový kabát dostane hřiště na pražském Žižkově, které se pod patronátem Tomáše Satoranského slavnostně otevře právě 13. srpna v rámci národního finále. Novinkou bude granulátový povrch, který je pro hru venku ideální, koše budou mít pevnou konstrukci a po setmění bude hřiště osvětleno. Chybět nebudou ani pítka nebo kompresor na dofouknutí míče.

Zdroj: Red Bull

Exhibice smečů

V basketbalu není víc než dunk, neboli smeč. Tomahawk, Admiral, Reverse a spoustu dalších variant smečů předvede ve své show jeden z nejlepších dunkerů na světě, Piotr Grabowski alias Grabo, úřadující vicemistr světa a mistr Evropy v této disciplíně.

Autogramiáda a soutěž

Během dne proběhne autogramiáda basketbalové reprezentace a také si budete moci zasoutěžit o lístky na Mistrovství Evropy basketbalistů, jehož zápasy se v září odehrají i v Praze a kde nebude chybět ani český národní tým. EuroBasket tradičně patří mezi divácky nejúspěšnější sportovní akce.

Streetballová kultura

Red Bull Half Court je odrazem streetballové kultury, kterou tvoří jak hudba, umění, tanec a móda, tak streetballové triky. Můžete se tak těšit na rapový koncert jihlavského tria 58G, jehož členem je teplický ligový fotbalista Tomáš Kučera alias TK27, a breakdance battle v podání Czech Breaking bboys.

Podrobný program na redbull.cz/halfcourt.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz