Zahraničí

Další pohřešovaný turista. Rakouští záchranáři pátrají po 65letém Čechovi

Další pohřešovaný turista. Rakouští záchranáři pátrají po 65letém Čechovi
Obec Bad Hofgastein v Rakousku Zdroj: Profimedia

Od minulého víkendu se v Rakousku pohřešuje 65letý český turista, který se ztratil poblíž obce Bad Hofgastein ve spolkové zemi Salcbursko. Dosavadní pátrání nepřineslo žádný úspěch, v pátek v 18 hodin bude proto pátrací akce obnovena.

Rakouská horská služba, vodní záchranáři, policisté i hasiči v pátek v podvečer obnoví pátraní po starším českém turistovi, který se ztratil minulý víkend u salcburské obce Bad Hofgastein. Veškerá dosavadní pátrání totiž byla neúspěšná, upozornil deník Salzburger Nachrichten.

"Pátrací akce bude probíhat na řekách Gasteiner Ache a Salzach u soutěsky Gasteiner Ache. Prohledávat budeme také vodopád u obce Lend a v okolí," upřesnila salcburská vodní záchranná služba.

Související obsah

​O tom, že se český turista nevrátil do svého pokoje, informovala policisty v pondělí provozovatelka penzionu, kde byl muž ubytován. Policisté následně zjistili, že do internetové sítě v údolí Gastein se naposledy přihlásil v sobotu 30. července. Od té doby je muž nezvěstný, píše portál OÖN.

V letošní sezoně není pátrání po ztracených českých turistech v zahraničí žádnou výjimkou. Například minulý týden záchranáři ve Francii nalezli těla českého páru, který spadl do zhruba 30metrové trhliny.

Související obsah

​Koncem července nepřežil pád v Malé Studené dolině na Slovensku 69letý muž z Česka. Při horské túře na nejvyšší horu Rakouska Grossglockner zahynul 53letý český turista.

Při tragédii v italských Alpách, kde se začátkem července utrhl ledovec, přišli o život dva Češi. Hory v této zemi vzaly začátkem července život také českému turistovi, který spadl ze 400metrové výšky při výstupu na vrchol hory Ortles.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz